Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Ocenili Mečířove a Ivaniševičove zásluhy

Sportnet|Publikované 5. dec 2005 o 00:00

BRATISLAVA - Dve veľké postavy nedávnej histórie tenisu Slovák Miloslav Mečíř a Chorvát Goran Ivaniševič prevzali špeciálne ocenenie Medzinárodnej tenisovej federácie za zásluhy v Davisovom pohári. Slávnostný akt sa uskutočnil v Sibamac aréne Národného .

BRATISLAVA - Dve veľké postavy nedávnej histórie tenisu Slovák Miloslav Mečíř a Chorvát Goran Ivaniševič prevzali špeciálne ocenenie Medzinárodnej tenisovej federácie za zásluhy v Davisovom pohári. Slávnostný akt sa uskutočnil v Sibamac aréne Národného tenisového centra v Bratislave krátko pred začiatkom prvej včerajšej dvojhry finále Davisovho pohára. Prítomný bol aj prezident Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) Talian Francesco Ricci-Bitti.

Cena za zásluhy v Davisovom pohári sa odovzdáva hráčom, ktorí sa v minulosti významným spôsobom pričinili o úspechy svojich tímov v najprestížnejšej tenisovej súťaži. "Sme poctení skutočnosťou, že túto cenu môžeme odovzdať práve takým veľkým postavám svetového tenisu, akými boli Mečíř a Ivaniševič. Boli to výnimočné osobnosti, ktorých tímový duch sa naplno prejavil práve v zápasoch Davisovho pohára," povedal Ricci-Bitti.

Bývalý štvrtý hráč sveta a finalista dvoch grandslamových turnajov Miloš Mečíř sa po skončení kariéry stal kapitánom slovenského daviscupového tímu a po 12 rokoch ho priviedol až do svetového finále. Wimbledonský víťaz z roku 2001 Ivaniševič odohral v Davisovom pohári 18 zápasov s celkovou bilanciou 33 víťazstiev - 11 prehier (dvojhra: 20-6, štvorhra: 13-5). Ivaniševič bol v 34 rokoch členom chorvátskeho tímu v Bratislave. (sita)

Súvisiace články