Oceliari zdolali Piešťany až v samostatných nájazdoch

(Autor: ilustračné - SITA/Ivan Fleischer)
Sportnet|Publikované 23. feb 2016 o 20:00

Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Košičan Peter Bartoš.

PIEŠŤANY, KOŠICE. Hokejisti majstrovského HC Košice triumfovali 2:1 až po samostatných nájazdoch na zimnom štadióne ŠHK 37 Piešťany v utorkovom zápase 50. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016.

Skóre stretnutia otvoril v 12. min domáci Martin Belluš, ale v 31. min za hostí vyrovnal Tibor Varga.

Priebeh stretnutia

Piešťany sa do súpera pustili s vervou, no zabúdali pritom na zadné vrátka a Rybár domácich niekoľkokrát podržal. Najmä Milý so Spilárom neustále zamestnávali obranné rady "havranov".

Tí však túžili po góle, ku ktorému mal blízko Saliji, ale za Melicherčíka zaskočili jeho spoluhráči. V 12. minúte však našiel Ručkay spoza brány Belluša a ten poslal domácich do vedenia.

Druhé dejstvo však už bolo výhradne v réžii hostí. Tí od úvodu zavreli Piešťancov v ich obrannom pásme a domáci celok sa celých päť minút nedokázal z neho dostať. Neskôr sa to podarilo iba za cenu zakázaného uvoľnenia.

Tlak Košíc pokračoval, bol obrovský a vyústil aj do gólu, keď sa pred Rybára natlačil Varga a ponad ležiaceho gólmana vyrovnal 1:1. Jediná vážnejšia šanca domácich po strele Giptersa gól nepriniesla.

V tretej tretine chceli Košičania stretnutie rozhodnúť a neustále hrozili. Najmä bekhendové zakončenie Suju, či teč Spilára sa do siete pýtali. Z ojedinelých brejkov nerozhodli ani domáci, a tak sa predlžovalo.

V predĺžení sa diváci gólu nedočkali, nasledovali nájazdy a v nich rozhodol o víťazstve Košíc v jedenástej sérii Bartoš.

Hlasy po zápase

Dušan Gregor, tréner Piešťan: "Napriek tomu, že sme prehrali, treba byť pozitívny. Získali sme bod, ktorý ej pre nás dobrý. Dôležité však je, že náš výkon ma stúpajúcu tendenciu. Chlapcov chválim za výkon a pri troche šťastia sme mohli mať body aj dva. No treba objektívne uznať, že Košice si ich zaslúžili."

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: "Od úvodu sme sa tlačili, vytvorili sme si viac šanci, je len škoda, že sme sa viac nedokázali presadiť. Inkasovali sme ako prví po našej chybe. V druhej časti sme stav vyrovnali a verili sme, že si z Piešťan odvezieme body, čo sa nám nakoniec podarilo."

Štatistika

ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 12. Belluš (J. Ručkay) - 31. Tibor Varga (Hrnka, Suja), rozh. sam. nájazd P. Bartoš

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Goga - Tvrdoň, Výleta, 791 divákov

Zostavy:

Piešťany: Patrik Rybár - Gachulinec, Kotaška, R. Filip, Trefný, S. Hudec, Gipters, Svetlík, Nechala - J. Ručkay, Zálešák, S. Saliji - R. Tvrdoň, Školiak, Tibenský - J. Šimíček, Kolena, Hrehorčák - Belluš, Tomčák, Valo

Košice: Melicherčík - Deyl, M. Dudáš, Jankovič, E. Šedivý, Macejko, Cebák, Pavúk - P. Bartoš, R. Jenčík, Spilar - Hrnka, Suja, Tibor Varga - Milý, Češík, Boltun - Matúš Chovan, Šoltés, Hričina

sita

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po zápasoch utorkového 50. kola

HK Orange 20 18 1 0 1 0 0 16 22:83 5

• Pozn.: HK 36 Skalica vylúčili zo súťaže (za tri kontumácie) a jej výsledky anulovali.
  • Pozn.: Popradu po skončení základnej časti odpočítajú tri body.

Legenda: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.