Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Oceliari víťazia, sebavedomie rastie

Sportnet|Publikované 25. nov 2007 o 23:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skKošickí hokejisti pokračujú vo víťaznom ťažení. Naplno bodovali v Nitre, keď v 28. kole extraligy zdolali domáci tím

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Košickí hokejisti pokračujú vo víťaznom ťažení. Naplno bodovali v Nitre, keď v 28. kole extraligy zdolali domáci tím presvedčivo 5:1. Bola to v poradí piata výhra oceliarov v sérii.

KOŠICE. Pod Zoborom sa Košičania ujali vedenia v 11. min. zásluhou Faitha, ale o pár sekúnd nato Nitra vyrovnala. Potom však ostrými pálili už len východniari. V prvej tretine Špilár v druhej Gron, Miklík a opäť Špilár.

"Odohrali sme dobrý zápas. Vyšlo nám to, čo sme chceli. Dobre sme bránili, vyrážali do brejkov. Potvrdili sme, že naša forma rastie. S každým víťazstvom si veríme viac a viac," poznamenal autor štvrtého košického gólu Michel Miklík, ktorý v 31. min. zvyšoval v presilovke na 4:1. "Ten gól padol po našom nacvičenom signále. Pleva si s Hunom vymenili puk a Rudo Huna mi puk prihral medzi kruhy," komentoval presný zásah po spolupráci tretieho košického útoku, kam sa Miklík presunul už počas predchádzajúceho zápasu so Skalicou. Ako podotkol s ďalšími Liptákmi sa mu hrá dobre, je rád, že mohol hrať práve s nimi.

Tri góly v presilovke

Košičania využili tri početné výhody, raz dokonca skórovali v oslabení. "Pri hre piatich proti piatim to bolo celkom vyrovnané. Domáci dobre korčuľovali, napádali nás, ale doplatili na vylúčenia. Ťažili sme z presiloviek. V modernom hokeji rozhodujú práve presilovky a oslabenia a nám to v tomto smere išlo.

Dukle chcú vrátiť požičané

Po zápase sa mužstvo presunulo do Trenčína. Štvorzápasová séria na ľade súperov pokračuje v utorok vystúpením oceliarov v Trenčíne. Dukle by chceli vrátiť požičané, lebo iba vojaci dokázali v tejto sezóne zvíťaziť v Steel Aréne. "Doma sme s nimi prehrali dvakrát, takže Trenčínu máme čo vracať. Tie body, ktoré nám vzali, chceme späť," jasne Miklík naznačil, s akým úmyslom nastúpia na zajtrajší súboj. V tabuľke chceme ísť vyššie, na druhý Trenčín strácame tri body, takže máme možnosť sa na tohto súpera dotiahnuť, verím, že sa nám to podarí," dodal.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.