Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Oceliari si užívajú trojtýždňové dovolenky

Nastal čas dovoleniek. Košickí hokejisti majú tri týždne na oddych. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 2. júl 2014 o 22:00

Hokejisti HC Košice v pondelok ukončili letnú prípravu. Na jej záver naplánoval tréner Anton Tomko testovanie.

Oceliari si teraz užijú trojtýždňové dovolenky. Po nich už vykorčuľujú na ľad, veď už 21. augusta sa duelom v Nemecku s Köln Haie pre nášho šampióna začína účinkovanie v Lige majstrov.

KOŠICE. Po týždňoch driny prichádza čas relaxu. Košickí hokejisti môžu najbližšie tri týždne oddychovať. Letná príprava na suchu sa skončila, v júli už oceliari vykorčuľujú na ľad, veď už prvého augusta ich čaká úvodný prípravný zápas s Martinom.

Na záver testovanie

„Hráčov sme na záver prípravy testovali, aby sme vedeli, čo nastoliť po dovolenkách, respektíve vedeli, na čom majú ešte pracovať počas dovoleniek,“ rozhovoril sa tréner HC Košice Anton Tomko.

„Počas uplynulých týždňov prebiehalo všetko tak, ako sme si naplánovali. Využívali ste posilňovňu a plochu v Steel Aréne, ak sa tam práve nekonalo nejaké podujatie. Do prírody sme chodievali na Bankov a trénovali sme aj na základných školách na Považskej a Škultétyho, mávali aj spinning. Až na malé zranenia sa nič vážne u hráčov nevyskytlo.“

Káder je otvorený

Do kádra HC pribudol nedávno brankár Melicherčík. Najnovšie aj dvadsaťjedenročný obranca Adam Jánošík a útočné rady Košičania vystužili o Václava Stupku.

„Káder je stále otvorený. Ale to je otázka na generálneho manažéra pán Bakoša,“ podotkol A. Tomko

Sedem prípravných zápasov

Hráči sa po dovolenkách zídu 22. júla. Na ľad vykorčuľujú o deň neskôr. Oceliari majú v programe sedem prípravných duelov. Je ich menej ako po minulé roky, keďže do začiatku extraligy odohrá tím HC aj štyri stretnutia v Lige majstrov.

„Celý náš program je prispôsobený Lige majstrov. V Česku bude dôležitá previerka na turnaji v Třinci,“ hovorí Anton Tomko, ktorý sa snaží čo najlepšie zmapovať súperov z Ligy majstrov, kde oceliari narazia na Köln Haie, Kärpät Oulu a Bílí Tygři Liberec.

„Dostupnosť informácií je komplikovaná. Niečo nájdete na internete, využívame aj osobné kontakty. Zloženie tímov aj zmeny v kádri sú dostupné. Trebárs v Nemecku sa však hráči pripravujú individuálne a spoločný tréning majú až od začiatku augusta, až vtedy budú jasné hráčske zmeny. Tréneri sa u súperov nemenili, takže nepredpokladám zásadné zmeny v hernom štýle.“


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.