Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Oceliari opäť zlyhali v koncovke

Sportnet|17. okt 2005 o 00:00

Košice - Hokejisti HC Košice opäť na ľade súpera neuspeli. Nezopakovali víťazný výsledok, ktorý uhrali pri predchádzajúcom dueli vonku v Liptovskom

Mikuláši a ťahali na Záhorí za kratší koniec. Po prehre 1:3 sa vracali domov s prázdnymi rukami.

"Šance, ktoré sme mali, sme nepremenili, potom sa súper dostal do vedenia. V závere sme už hrali vabank," skonštatoval asistent trénera Košíc Milan Staš. Východniari opäť nepremenili šance, a tak sa úspešný výsledok nemohol dostaviť. "Určite. V záverečnej tretine sme od jej polovice mali štyri nájazdy. Dvakrát šiel na bránku Sabol, dvakrát Lažo, takisto Kmiť mal príležitosť. Zakončenie však bolo strnulé, hráči ho riešili nesprávne."

Košičania sa po výhrach nad Liptovským Mikulášom a Martinom hotovali zabrať aj do tretice, no ostalo len pri odhodlaní. "Do Skalice sme cestovali jednoznačne s tým, že tam vyhráme. Napokon to bol taký remízový zápas, no rozhodli naše hrubky."

Oceliari vychádzali zo zabezpečenej obrany, keďže hrali vonku. "Iste, tak to bolo skoro celý zápas. Mali sme šance, určite sme mohli dať viac gólov. Nechali sme však nepokrytých hráčov pred našou bránkou a padlo im to."

Modro-bieli nemuseli na Záhorí prehrať, určite sa dalo oidchádzať s bodovým ziskom. "Domácich sme nepustili do veľa šancí. Vyťažili však z minuma maximum. Škoda, lebo úspešný výsledok by nás veľmi potešil."

S jedným streleným gólom však ťažko mohli hostia pomýšľať na body. "Samozrejme, opakujeme to vlastne stále. Vonku sa bez gólov vyhrať nedá. V závere sme preto už museli hrať vabank." Ten však východniarom nevyšiel, pretože v poslednej minúte inkasovali na 3:1 a bolo definitívne po nádejách. Nedostali sa tak ani k záverečnej power-play. "Napádali sme už troma hráčmi, riskovali sme. Prišiel však gól a bolo po zápase. K power-play sme siahnuť chceli, chlapcov sme nabádali, aby sa dostali do pásma. Nechali sa však strhnúť šancami."

S gólmi si v tejto sezóne Košice zatiaľ naozaj nepotykali. Strieľajú ich len veľmi ťažko, a preto je potom ich hra krčovitá a na každú výhru sa veľa nadrú. Pritom v tréningovom procese sa koncovke v posledných týždňoch špeciálne venujú. "Trénujeme clonenie, dôraz pred bránkou. Niečo sa dá, ale nie všetko moňo natrénovať. Treba aj cit na góly. Hráči musia byť na správnom mieste a v správny čas puk dotlačiť do siete," uzavrel M. Staš. Ostáva veriť, že zajtra v domácom súboji proti Zvolenu sa už strelecky prebudia.

Súvisiace články