Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Oceliari chcú pred Norimbergom víťaziť

Sportnet|Publikované 4. sep 2008 o 22:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skDnes sa pre štyri tímy začína nový extraligový ročník. Košickí hokejisti vstúpia do najvyššej súťaže predohrávkou

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Dnes sa pre štyri tímy začína nový extraligový ročník. Košickí hokejisti vstúpia do najvyššej súťaže predohrávkou tretieho kola v domácom prostredí. O 17.30 privítajú v Steel Aréne Kežmarok. Oceliari odohrajú pred budúcotýždňovou kvalifikáciou v Lige majstrov v Norimbergu tri kolá. Po Kežmarku ich v nedeľu doma čaká Slovan a v utorok cestujú do Trenčína.

KOŠICE. Hokejisti HC Košice prepotili dresy naposledy pred týždňom. Cassovia Hockey Cup vyhrali, potom už len na tréningoch ladili formu na ostrý štart v extralige. Pred prvým súťažným zápasom si asistent trénera Pavel Hulva náladu v tábore pochvaľuje.

"Príprava nám vyšla, všetci sa už tešia, atmosféra v hráčskej kabíne je veľmi dobrá. Chlapci sa tešia na zápasy, tie sú vždy atraktívnejšie ako tréning. Vnútorné napätie je pochopiteľné, ale to vždy opadne po prvom buly a to bude už o pár hodín," vraví asistent trénera Tomka.

Divák si má prísť na svoje

V dnešnom derby je kvalita na starne Košíc. Môže divák očakávať ofenzívny prejav oceliarov? "Hráme doma, aj keď nechcem podceňovať Kežmarok, kvalita je jasne na našej strane, takže chceme jednoznačne vyhrať. Základ je síce mať zabezpečenú obranu, ale v zápasoch ako tento sa budeme viac tlačiť k súperovej bránke. Takže divák by si mohol prísť na svoje, verím, že príde, veď aj v príprave sme mali krásne návštevy."

Kežmarok v uplynulej sezóne Košičanov zaskočil dvakrát. No len na svojom ľade. Pavel Hulva prekvapenie na účet favorita nepripúšťa. "V každom prípade je však prvý zápas v sezóne špecifický a je jedno s kým hráte, či je to silný, alebo slabý súper. Ale verím, že vstup zvládneme, pre nás je prvoradý náš výkon."

Dobrá nálada

Pred súbojom so Slovanom, ale najmä pred kvalifikáciou v Lige majstrov by mužstvo potrebovalo vyslať čo najviac pozitívnych signálov, zdvihnúť si patrične sebavedomie. "Nálada je dobrá, keď začneme dobre v extralige, len nám to pomôže pred Norimbergom. Preto chceme víťaziť," podčiarkol Pavel Hulva.

Košičania nastúpia v bránke s Lipovským, ktorý je tímovou jednotkou. Najväčší pretlak je momentálne v obrane. V kádri je desať zadákov a tak môžu tréneri točiť štyri obranné dvojice. "Až pred zápasom sa rozhodneme, či budeme hrať na šesť, sedem, alebo osem bekov. Každopádne točiť chceme štyri útoky," dodal Hulva. V zostave HC sa neobjaví zranený útočník Kopecký.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.