Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Oceliari a internacionáli VSS zabávali na exhibícii

Patrik Fotta, Judita Čermáková|Publikované 21. júl 2018 o 07:44

Z hry padlo desať gólov, čerešničkou boli penalty.

Exibicia HC Košice - FK Intenacionáli VSS Košice: fotogaléria

22.7.2018

KOŠICE. Piatkové popoludnie si hokejisti HC Košice vyplnili exhibičným futbalovým zápasom s internacionálmi VSS, ktorým si pripomenuli 115. výročie prvej zmienky o futbale v Košiciach.

Ideálne slnečné počasie prilákalo na Atletický štadión TUKE na Watsonovej ulici množstvo divákov, ktorí videli celkovo desať gólov.

Remízový stav 5:5 napokon rozhodli penalty, ktoré vyšli lepšie internacionálom.

„Ja sám som ako hráč zažil podobné zápasy. Myslím si, že podobné akcie patria k príprave hokejistov. Prišlo to narýchlo, keď mi zavolal môj známy a spýtal sa, či by sme mali záujem. Ja som bol hneď za a bolo by fajn, ak by sa z toho stala tradícia. Hneď nám napadla myšlienka, že by sme si dali odvetu na ľade, takže ak sa nám niečo podarí zrealizovať, budeme radi. Nám sa končí príprava na suchu, takže to bol pre nás do istej miery aj odpočinkový deň,“ povedal tréner oceliarov Roman Šimíček.

Najkrajší gól bol z ofsajdu

Divákom na tribúne sa ofenzívne predstavenie páčilo a aj hokejisti ukázali, že futbal hrať vedia.

„Takéto zápasy sa robia v prvom rade pre ľudí, aby sa bavili. Bolo by super, ak by sme sa takto stretávali pravidelne a obrovská vďaka chlapcom futbalistom, že prišli s takouto myšlienkou. Celé to dopadlo na výbornú, bolo to skvele zorganizované, takže z mojej strany veľká spokojnosť,“ uviedol Šimíček.

Spomedzi všetkých gólov, ktoré padli, sa trénerovi oceliarov páčil najviac ten, ktorý rozhodca neuznal.

„Jednoznačne náš najkrajší gól bol ten do prázdnej brány z ofsajdu, pretože to trochu pripomínalo hokej. Myslím si ale, že všetky góly boli pekné a aj tie v penaltách. Chcel by som pochváliť aj nášho brankára Marcela Šimurdu, ktorý vytiahol niekoľko skvelých zákrokov.“

Jedným zo strelcov exhibície bol aj útočník oceliarov Jakub Suja, ktorý si futbalové popoludnie užíval.

„Išiel som s cieľom nepozerať sa na výsledok a chcel som streliť gól, čo sa mi aj podarilo, takže som spokojný. Moja príprava bola asi taká, že som sledoval na majstrovstvách sveta Cristiana Ronalda, od ktorého som prevzal niektoré pohyby, najmä oslavu po góle,“ pousmial sa Suja.

Králka: Spilar by mohol hrať aj futbalovú ligu

Z internacionálov VSS sa na exhibícii objavili František Králka, Andrej Daňko, Jaroslav Boroš, Bohumil Andrejko, Ladislav Tamáš a ďalší.

„Musím povedať, že nás hokejisti prekvapili. Vedel som, že kondične budú na tom ďaleko lepšie ako naši, ktorí už trénujú omnoho menej. Netušil som však, že budú až takí dobrí futbalisti, napríklad Spilar by mohol pokojne hrať ligu vo futbale tak, ako v hokeji. Väčšinou to tak bývalo, že hokejisti vedeli hrať futbal a futbalisti zase hokej,“ uviedol František Králka.

V minulosti boli exhibície medzi hokejistami a futbalistami bežnou záležitosťou a na to by chceli organizátori nadviazať.

„Pamätám sa, že za mojich mladých čias sme bežne hrávali minimálne dvakrát do roka so starou hokejovou partiou ako Lukáčovci, Faith a ďalší. Bolo to veľmi pekné a aj teraz sa to vydarilo. Určite budeme chlapcov hokejistov chodiť povzbudzovať na štadión, aby sa dostali tam, kam dlhé roky patrili,“ povedal Králka.

Program internacionálov VSS je už tradične počas leta nabitý. Len nedávno si domov priviezli ďalší cenný triumf.

„Minulý týždeň sme boli v Banskej Bystrici, kde sme sa stali majstrami Slovenska nad 40 rokov. Najbližšie ideme do Strážskeho, kde bude náš bývalý kolega Štafura oslavovať sedemdesiatku. Potom by sme si mali odskočiť do Sobraniec, kde majú sto rokov futbalu. Stále nás niekam pozývajú a my radi chodíme propagovať, že futbal sa dá hrať aj v staršom veku,“ skonštatoval Králka.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.
Ďalší autori: Judita Čermáková

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.