Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

OČAMI TRÉNEROV - Humenské víťazstvo z radu "vydretých"

Sportnet|Publikované 6. nov 2005 o 23:00

Humenné - Posledné jesenné kolo postavilo proti sebe druholigových nováčikov. Kým futbalisti HFC Humenné potrebovali potvrdiť bod z vonku a pokúsiť

sa tak konečne preskočiť hranicu vypadnutia, hostia z Abova, ktorí sa od začiatku usadili na horných priečkach si chceli pred náročným dvojzápasom (Prešov, Slovan Bratislava) vylepšiť pozíciu.

Najmä na strane domácich prevažovala nervozita, ktorá ešte viac zviazala humenské nohy i myseľ po nepremenenej tutovke Frajkora. Na kanoniera HFC akoby doľahla kríza, lebo z viacerých pozícií zakončoval nedôrazne a neprihral ani voľným spoluhráčom. "Nemal jednoducho svoj deň. Aj to sa u futbalistu stáva. Chcel dať gól, snahu mu uprieť nemožno, no asi bol až veľmi premotivovaný. Aj preto som ho striedal a som rád, že Capko svoj pobyt na ihrisku zúročil," konštatoval Jozef Škrlík, ktorý bol po stretnutí "úprimne" rád, že tri body ostali doma. "Bol to náročný zápas a veľmi nám pomohlo vylúčenie Lavríka. Súpera sme tak zatlačili, vytvorili si veľa šancí a nakoniec aj skórovali. Ak by však Šlahor tutovku premenil, neviem, neviem... Víťazstvo sme doslova vydreli," dodal tréner HFC Humenné.

Smutným z dvojice bol preto Vladimír Rusnák, ktorý humenské priestory štadióna pozná dokonale, lebo v rokoch 2002 - 2004 pôsobil práve pod Vihorlatom. Pred stretnutím uznával kvality domácich, ale po záverečnom hvizde vedel, že mohol odchádzať aj spokojnejší. "Chýbali nám štyria hráči, ďalší dvaja hrali ešte nedoliečení, takže naša pozícia nebola optimálna. Napriek tomu sme nehrali slabo a boli sme blízko k bodu. Ak by sme v 70. minúte premenili aspoň jednu z dvoch šancí, určite by sme neprehrali," mienil tréner Lučenca, ktorý mal ťažké srdce na Lavríka.

Po zranenení Kamendyho nastúpil 19-ročný záložník na trávnik v 23. min., ale nedočkal sa ani polčasu... "Čo k tomu dodať. Bola to z jeho strany naivita, za ktorú sme pykali. Je to mladý hráč, konal reflexívne," dodal Vladimír Rusnák.

Futbalisti spod Vihorlatu tak majú prvý zo série troch domácich stretnutí úspešne za sebou. ďalšie dve prekážky ich čakajú v podobe Báču a R. Soboty. "Chceme sa konečne dostať z pásma zostupu a k tomu potrebujeme bodovať naplno. Ak sa nám to podarí aj v ostatných dvoch zápasoch, posunieme sa do stredu tabuľky, čo by mala byť dobrá východzia pozícia pred jarnou odvetou," dodal Jozef Škrlík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.