Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Očami trénera - Vydarené ťahy J. Rybára po prestávke

Sportnet|Publikované 23. okt 2005 o 22:00

Prešov Trnavské béčko prišlo do Prešova bez svojho hlavného trénera. Petra Zelenského pred odchodom do dejiska zápasu "seklo v krížoch" a tak jeho

post v stretnutí s 1. FC Tatran Prešov zaujal asistent Alojz Fandel. "Nielen tréner nám dnes chýbal. Rovnako aj viacerí hráči. V áčku má tréner J. Adamec kopec zranených, takže na prešovský zápas sme nenastúpili v optimálnom zložení. Napriek tomu je treba povedať, že domáci po celý zápas boli jasne lepší. Vyhrali celkom zaslúžene. Mali prevahu v poli, často ohrozovali našu bránu a bolo len otázkou času, dokedy vydržíme s čistým štítom. Nakoniec sme odolávali do 74.minúty. Keď Prešovčania dali prvý gól, nielenže sa upokojili, ale pred koncom akoby im narástli krídla. Pravdu povediac, nechýbalo veľa boli by sme šli odtiaľ aj s vyšším gólovým prídelom."

Tréner 1.FC Tatran Prešov Jaroslav Rybár (na snímke): "Súper sa zameral len na defenzívu. Tá nám v prvom polčase robila problémy. Do toho ešte niektoré verdikty, ktoré vyvolávali nevôľu v hľadisku i na ihrisku. Som rád, že sme tento ťažký zápas zvládli takýmto výsledkom." Prešovský tím vyrukoval s prekvapujúcimi zmenami v zostave. Na lavičke ostali Stefanovič, Helbich, Iskra, Zlacký, Hanko... "My ten problém, čo mal dnes náš súper nemáme. Káder máme dostatočne široký. Šancu teda dostali ďalší," stroho odvetil kormidelník zeleno bielych. Po prestávke ste zmenili rozostavenie na ihrisku, výrazne posilnili ofenzívu. Zmeny sa ukázali ako vaše vydarené ťahy. "Sami ste videli, že bolo niečo treba robiť. Defenzíva súpera nás trochu vykoľajila. Boli sme nervózni. Tak som sa rozhodol skúsiť niečo iné. Chceli sme hrať na troch útočníkov, nuž bolo treba stiahnuť jedného obrancu."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.