Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Očami súpera - Kamzíci krívali, trápil ich kŕč

Sportnet|Publikované 20. dec 2006 o 23:00

Zvolen V minulom ročníku sa obracal vo formácii vedno s Halajom a Jasovským, momentálne je už v HKm, ale naposledy sa na ľade v priamom súboji o puk

ani raz s nimi nestretol. Tak vychádzali striedania. "Celkove ale z radov súpera mnohí chlapci poodchádzali, takže tie pocity sú už úplne iné, akonáhle hrám proti Popradčanom," uviedol Viktor Kubenko (na snímke). Aj on sa pričinil o porážku našich a zdalo sa mu, že hostia hrali v kŕči. Pripísal to aj tomu, že to, čo sa udialo u nich, na pohode nikomu nepridá. Aj on zažil zápasy, v ktorých o výsledku bolo rozhodnuté už po prvej tretine. "My sme odštartovali v tempe, dali sme rýchle góly, na ktoré súper nedokázal odpovedať. Ďalší priebeh preto už pre diváka nebol veľmi zaujímavý." Aj pod dojmom hladko získaného náskoku hostitelia poľavili a dovolili rivalovi uhrať milosrdnejšiu prehru. Do polovice zápasu bol však na ľade iba jeden tím zvolenský. "Potom sme sa však tiež zbytočne uspokojili a inkasovali tri zásahy. No inak sme Šimonovičovi nenechali veľa práce, lebo hráme zo zabezpečenej obrany," poznamenal urastený útočník, ktorý sa dlhšie po zápase nezhováral s nikým z Popradu. Hostia sa so sklonenými hlavami hnali domov. "Som ale v stálom kontakte s niektorými chlapcami, telefonujeme si." Keď sa dozvedel o niektorých rošádach, bol tiež prekvapený, hoci vedel, že napríklad Pavličko mal zdravotné problémy a jeho výkonnosť nebola optimálna, išla dolu. "Avšak to, že Škoviru dávajú von, z toho som zostal v údive. Je tam určite najlepší a iste aj špičkou v celej extralige. Povahovo je to ťažšia nátura, no ako hokejista iste vynikajúci."

Kým Zvolenčania sú rozbehnutí, šliape im to a pohybujú sa na špici, čo prináša so sebou pohodu a "pokoj zbraní", u kamzíkov je nervozita, napätie. "Zrejme po minulosezónnom vrchole nastalo sklamanie," komentoval na diaľku situáciu v bývalom tíme, ktorého farby hájil, V. Kubenko a dodal: "Som rád, že som doma, to je najväčšia výhoda." Inú prednosť návratu ani nespomenul a nepovažuje za ňu ani to, že ho má znovu pod palcom Ladislav Svozil, ktorý ho viedol aj predtým. "Hráč sa v takomto prípade nemôže spoliehať na nejakú úľavu, makať treba stále naplno."

Zaujalo nás - Len náhoda?

Neraz býva tak, že hráči, ktorí predtým obliekali dres súpera či nebodaj vyšli z jeho liahne, sa vo vzájomných zápasoch činia. Je to možno zvláštny druh motivácie či akejsi športovej pomsty. Rovnaká skutočnosť sa vyskytla aj v utorok pod Pustým hradom, kde bývalí hokejisti Popradu zaznamenali štyri body z celkových dvanástich. Odchovanec kamzíkov Klouda dal gól a na jeden prihral, Kubenko, čo ešte v minulej sezóne obliekal dres Podtatrancov, rovnako skóroval a na dôvažok asistenciu si pripísal aj obranca Ščibran, ktorého kariéra sa tiež začala v radoch nášho zástupcu. Niektorí tvrdili, že išlo o náhodu, no iní nepopierali, že naozaj sa takíto jednotlivci vedia vytiahnuť. To platí aj o brankárovi Šimonovičovi, ktorý tradične dokáže rodákom zamotať hlavy. Takže naprázdno vyšiel akurát Igor Majeský, čo v tejto sezóne putoval práve spod Tatier na stredné Slovensko. Ktovie čo nabudúce vyparatí ďalší bek Kumstát. Ten sa totiž upísal Zvolenčanom po tom, čo musel opustiť pred pár dňami rady Podtatrancov, ale podľa džentlmenskej dohody klubov ešte tentoraz nenastúpil.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.