Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Očakávania P. Marcinka sa naplnili, Žakarovce sú bez bodu

Sportnet|Publikované 16. aug 2007 o 22:00

Žakarovce - Krátka letná príprava, viaceré odchody hráčov do iných klubov alebo za prácou, to všetko sa podpísalo pod výkony futbalistov Žakaroviec,

ktorí po troch kolách najvyššej regionálnej futbalovej súťaže sú na poslednom mieste bez jediného získaného bodu. Ten na svojom konte nemá ani Bardejov, avšak Žakarovce za 270 minút nedali ešte ani gól, čo nie je najlepšia vizitka ich strelcov. Postavenie na dne treťoligového pelotónu môže byť pre viacerých priaznivcov i súperov prekvapením, no predseda klubu Ľuboš Marcinko takýto priebeh v úvodných troch kolách takpovediac očakával. "Tieto výsledky nepovažujem za prekvapenie či sklamanie, ale skôr za realitu súčasného stavu. Počas leta nám zo základnej zostavy odišli štyria hráči do iných klubov, ďalší za prácou aj do zahraničia. Okrem nich nám chýbali aj tí, ktorí boli ešte na dovolenkách. Chýbalo nám viacero hráčov a takýto vývoj som v duchu predpokladal," prezrádza P. Marcinko. Žakarovčania v ostatnom stretnutí vo Veľkom Šariši predsa len naznačili isté zlepšenie, hra mala solídnu fazónu, ale aj napriek tomu sa im nepodarilo streliť gól, ktorým by prerušili hrozivo sa črtajúcu minutáž bez gólu. "Domnievam sa, že aj v tomto zápase sa všetci chlapci, ktorí zostali v mančafte, vyrovnali s realitou, že nám odišli kľúčoví hráči (Vilčko posilnil V. Opátske, Hudák odišiel do Nálepkova, do Veľkeho Folkmara Hrobko a Ondrejčík za prácou do B. Bystrice, pozn. aut.) a vypadla nám prakticky celá stredová formácia. Potešilo ma, že chlapci zodpovednejšie pristúpili k povinnostiam a bojovali tak, ako si to všetci v klube predstavujeme. Aj vzhľadom k spomínaným okolnostiam bol náš herný prejav v tomto meraní síl primeraný," konštatoval P. Marcinko.

Vlani bol najlepším strelcom klubu Marián Belej s 12 gólmi, avšak ani on sa akosi v novej sezóne nevie presadiť. Ukazuje sa, že jeho góly mužstvu predsa len chýbajú. "Jeho strelecký výpadok si vysvetľujem aj tým, že v lete odcestoval za prácou do Írska, prestal trénovať, lebo sa mu črtala možnosť zostať tam dlhšie. Situácia sa však zmenila, momentálne ostáva doma a opätovne už poctivo zarezáva v tréningu," povedal na margo ich najlepšieho strelca v uplynulej sezóny P. Marcinko.

So spomínanými odchodmi sa hráči pomaly vyrovnávajú, avšak nemôže im to trvať príliš dlho, lebo ďalšia prehra môže mančaftu znepríjemniť situáciu v súťaži. Na súperov bude strácať čoraz viac bodov, čo iste nepridá na pohode v kabíne i na ihrisku. Ak chcú prerušiť nepríjemnú sériu prehier, potrebujú zmobilizovať sily a v nedeľu zabrať naplno v súboji s Brekovom. Vlani sa postaral o nejedno prekvapenie, má konsolidovaný káder a v tomto zápase je považovaný za veľkého favorita. "Súťaž je vyrovnaná a niet v nej slabého súpera, každého musíme brať vážne. Brekov má svoju kvalitu, máme z neho prirodzený rešpekt. Samozrejme, že sa vopred nevzdávame a naším cieľom je prelomiť doterajšiu smolu a vymazať aspoň dve z troch núl v našej doterajšej bilancii," dodal predseda klubu P. Marcinko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.