Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Očakávania nemeckých osobností pred šampionátom

TASR|27. apr 2001 o 10:23

Thomas Bach, viceprezident MOV: "Časy, keď bol hokej v Nemecku športom číslo dva za futbalom, sú už dávno preč. Som presvedčený, že tento šampionát bude výrazným impulzom pre ďalší rozvoj hokeja v Nemecku. Hlad po hokeji je stále ...Thomas Bach, viceprezident MOV: "Časy, keď bol hokej v Nemecku športom číslo dva za futbalom, sú už dávno preč. Som presvedčený, že tento šampionát bude výrazným impulzom pre ďalší rozvoj hokeja v Nemecku. Hlad po hokeji je stále veľký. Nemecký tím pod vedením trénera Hansa Zacha stále napreduje a s podporou domáceho prostredia sa môže postarať aj o prekvapenie. Na druhej strane som však realistom a úspechom bude aj udržanie medzi svetovou elitou."

Frank Beckenbauer, viceprezident DFB: "Na svetový šampionát sa veľmi teším a nemeckému tímu budem držať palce. Pre nemeckých hokejistov je veľkou výhodou domáce prostredie."

Ruddi Völler, futbalový tréner Nemecka: "Na rozdiel od iných športov nie som v hokeji príliš veľký odborník. Dúfam však, že nemecký tím sa na šampionáte predvedie v dobrom svetle a z elitnej kategórie nevypadne."

Markus Wasmeier, dvojnásobný olympijský víťaz v zjazdovom lyžovaní: "Na šampionát sa vždy veľmi teším, pretože na hokejových štadiónoch panuje vynikajúca atmosféra. Dúfam, že ani nemecký tím sa na šampionáte nestratí, i keď v súčasnosti nie sme schopní postaviť špičkový tím konkurujúci najlepším celkom."

Xaver Unsinn, bývalý hokejový tréner Nemecka: "Tieto majstrovstvá sveta budú dôležité hneď z viacerých hľadísk, pretože poukážu aj na nedostatky nemeckého hokeja. Napriek tomu verím nemeckému tímu, pretože v kolektíve vládne optimizmus a oduševnenie. Tréner Hans Zach poskladal tím z rôznych typov hráčov. Hneď prvý zápas vidím ako kľúčový. Ak zdoláme Švajčiarov, postúpime zo základnej skupiny a potom už je všetko možné. V záverečných zápasoch šampionátu bývajú tímy veľmi vyrovnané."

Súvisiace články