Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Očakávané východniarske derby nováčikov

Sportnet|Publikované 28. okt 2005 o 22:00

Humenné - Posledná októbrová sobota je termínom 14. kola II. futbalovej ligy. Futbalistov HFC Humenné čaká východniarske derby nováčikov, o ktoré

bude určite značný divácky záujem.

Káder celku spod Vihorlatu prešiel v letnej prestávke totálnou obmenou a jednou z mnohých nových tvárí bol aj Jozef Friga, ktorý si hneď našiel pevné miesto z obrannej línii. "Aj keď sme si na seba zvykali, veľké problémy neboli, lebo Fero Hanc alebo Rado Šimko sú dosť skúsení hráči a napokon aj ja som už nejaký ten zápas v druhej lige odohral. Myslím si, že nám to teraz klape veľmi dobre," mienil obranca, ktorý posilnil humenské farby z Prešova. Hráčska základňa z centra Šariša však nepomohla na východe iba Humenčanom. Spoluprácu nadviazala aj Odeva Lipany, klub, ktorý do druholigovej spoločnosti postúpil na základe záujmu a umiestnenia sa v minulej sezóne III. ligy. Stretnutie na lipianskej pôde bude pre zverencov trénera Škrlíka posledným jesenným vystúpením vonku. "Ak mám povedať pravdu, ak by nešlo o derby, vychádzajúc z postavenia mužstiev v tabuľke, možno by to bola pre nás výhoda, ale súperenie východniarov má vždy svoju špecifickosť. Hráči sa viacmenej poznajú, derby má vždy svoj náboj. Aj keď nám sa darí vonku viac ako doma, povedať jasne, kto je vo výhode sa jednoznačne nedá," konštatoval 24-ročný člen humenskej obrany.

Posledné výkony HFC Humenné neboli zlé. Pri premiérovom domácom víťazstve v sezóne nad Sencom i naposledy pri zisku troch bodov s nitrianskou rezervou museli síce Humenčania výsledok otáčať, no zvládli to. V Trnave mali neustálu prevahu, ale zlyhali v koncovke... "Verím, že po stretnutí budeme spokojní. Potrebný k tomu bude náš dobrý výkon, ale aj futbalová šťastena. Našou úlohou bude predovšetkým udržať čisté konto. Brankár Pillár sa po zranení Fedora uchytil, my v obrane sa mu budeme snažiť prácu čo najviac uľahčiť," dodal Jozef Friga.

Pred rokom domáce víťazstvá

Keďže stretnutie Lipany - Humenné má podnázov východniarskeho derby nováčikov, je logické, že oba celky si merali na trávniku sily aj pred rokom. Bilancia nahráva domácemu prostrediu, pretože v jeseni sa na humenskom štadióne zrodil najtesnejší výsledok 1:0 (67. Š. Tomčák), jarná odveta dopadla trojbodovo pre domácich "odevákov" 2:1 (13. Angelovič, 86. Šott - 21. Gavaľa).

(mšk)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.