Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Očakávané derby získali vysokoškoláci

Sportnet|Publikované 23. nov 2003 o 23:00

Humenné - Šláger 8. kola volejbalovej extraligy mužov sa odohral v piatok večer v Humennom, kde domáci ako trtí celok tabuľky privítali v poradí

druhých prešovských vysokoškolákov. Kto z prítomných viac ako päťsto divákov očakával pred stretnutím päťsetovú bitku bol možno trochu z konečného rezultátu sklamaný, ale dramatičnosť troch dejstiev stála zato. Takmer po poldruha hodine sa z víťazstva tešili nakoniec Prešovčania, ale tréner Richard Vlkolinský po záverečnej lopte výnimočne spokojný nebol.

"Videli sme obojstranne dosť nervózne stretnutie s viacerými chybami na oboch stranách. K hre svojho družstva mám ostré výhrady, najmä voči nahrávačovi Sotákovi. Po striedaniach sa zhostil jednotky na tomto poste v treťom sete Kamil Feňo a to bolo pre nás dôležité. Slabo zahralo aj naše libero, čo vidím ako dôsledok veku, ale aj emočných situácií, ktoré toto derby sprevádzali. Čo sa týka hry Humenčanov, v domácom prostredí mali evidentnú snahu vyhrať. Zjavne im však chýbal zranený Onderčin a tak náš nie najlepší výkon proti nekompletnému súperovi nakoniec na víťazstvo stačil. Spokojný však môžem byť iba s výsledkom," konštatoval prešovský kormidelník.

Humenčania na očakávané derby nenastúpili v plnej sile, pretože Onderčin aj Mihaľko si privodili výrony členku a tréner Chemesu musel v zostave improvizovať. "Pri vynútených zmenách dostali príležitosť od začiatku Jakubov a Mišľan a možno povedať, že v určitých momentoch chýbajúcich hráčov zastúpili. Spokojnosť môžem vysloviť najmä s výkonom Jakubova, kým Mišľan párkrát nezvládol prihrávku, čo je jeho hlavným problémom. Zápas sa musel divákom páčiť, pretože chlapci hrali v niektorých momentoch veľmi dobre a o osude stretnutia rozhodli vlastne až koncovky setov, v ktorých nám zlyhala obrana na sieti. Ak by sme bloky zvládli lepšie, výsledok mohol byť opačný," zhodnotil výkon svojich zverencov Štefan Hronec.

Aj keď má konečný výsledok východniarskeho derby jednoznačnú podobu, sety 23:25, 29:31 a 22:25 ukazujú, že pohodový volejbal to rozhodne nebol. V prvých dvoch setoch viedli Humenčania zhodne 23:22, no trojbodová šnúra vysokoškolákov v závere prvého dejstva a využitý až piaty setbal, keď rovnané dve výhody mali najprv Humenčania znamenali pre vývoj stretnutia veľmi veľa. "Zvládnuté koncovky prvých dvoch setov sú dôsledkom aj našich tréningov, pretože prípravu na stretnutia sa snažíme robiť v hraničných situáciách a na ich vyústenia dosť dbáme. Zámerne modelujeme aj takéto dramatické koncovky, ktoré potom v zápasoch chlapcom sedia. Myslím, že pri posledných loptách sme mali najmä lepšie bloky a to, že nás obrana podržala viac ako Humenčanov, aj rozhodlo," dodal R. Vlkolinský.

Volejbalistov Chemesu od zisku aspoň setu delili dve respektíve jedna lopta. Nakoniec však ostalo len pri túžbe. "V koncovkách sme mali lopty na rukách, no skúsenosti Prešovčanov a viera vo svoje schopnosti sa ukázali v pravú chvíľu. Z našej strany to bolo akoby ustráchané a možno aj preto sa dôležité momenty zrealizovali v náš neprospech," reagoval Š. Hronec.

Diváci v stretnutí však boli zvedaví nielen na výkony oboch družstiev, ale aj na skutočnosť, ako budú hráči znášať kontumáciu z prvého vzájomného zápasu v Prešove. Na palubovke k žiadnym sporným situáciám nedošlo a rozhodca Hank tak horúce hlavy chladiť nemusel. "Vedeli sme, o čo tu Prešovčanom pôjde a to, že tréner po stretnutí ani nepodá ruku, naznačuje, ako sa k zápasu hostia stavali. My sme tento duel brali ako každý iný a chceli sme v ňom zvíťaziť," dodal humenský tréner.

Nech už boli myšlienky oboch súperov pred stretnutím akékoľvek, Prešovčania sa volejbalistom Chemesu revanšovali len herným spôsobom, čo každý športový fanúšik uvítal.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.