Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Očakávame od neho viac, hovorí o Sekerovi tréner Edmontonu

Andrej Sekera je letnou akvizíciou Edmontonu Oilers. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 12. okt 2015 o 10:13

Úvod do sezóny jemu ani klubu nevyšiel. Edmonton Oilers prehral prvé dva zápasy. A obranca Andrej Sekera bol na ľade pri troch góloch súperov.

EDMONTON. Keď si predstavitelia hokejového Edmontonu začiatkom leta na šesť rokov zaviazali Andreja Sekeru, mädlili si ruky, aký stabilizačný prvok získali na svoju modrú čiaru. Stále v to veria.

Slovenský obranca sa ešte len prispôsobuje novému prostrediu a zodpovednostiam v ňom, píše Edmonton Sun.

Dvadsaťdeväťročnému Prievidžanovi - rovnako ako celému kolektívu Oilers - vôbec nevyšiel vstup do novej sezóny NHL. Mužstvo prehralo oba zápasy. A má skóre 1:5.

Pri troch inkasovaných góloch bol na ľade práve Sekera.

Edmonton prehral oba doterajšie zápasy.

"Stal sa súčasťou nového kolektívu, snaží sa postupne na všetko prísť. V Nashville urobil očividnú chybu, po ktorej dal súper víťazný gól. Vie o tom, nemusíme mu to pripomínať," povedal tréner Todd McLellan.

Od kľúčového muža defenzívy vyžaduje najmä rýchlejšie odohranie puku a nie to, že si s ním bude komplikovať život v hre jedného proti jednému.

"Potrvá mu nejaký čas, kým si zvykne. Ide o veľmi dobrého hráča a očakávame od neho viac. Ale je omnoho dôležitejšie, že on očakáva viac od seba," doplnil pred Edmonton Sun McLellan.

sekera_res.jpg

Andrejovi Sekerovi (vpravo) prvé zápasy v drese Edmontonu nevyšli. FOTO - TASR/AP.

Andrej Sekera má na konte 488 zápasov v základnej časti a 159 bodov. Pred príchodom do Edmontonu hral v Los Angeles, Caroline a Buffale.

V sezóne 2015/2016 zarobí 6,5 milióna dolárov.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články