Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Obviňovali ho z rasizmu či fašizmu, Di Canio to odmieta

Aj pre tento pozdrav v minulosti vyšetrovali Paola Di Cania. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 7. nov 2016 o 19:24

Bývalému talianskemu futbalistovi v minulosti televízna stanica napríklad zrušila šou pre fašistické tetovanie.

RÍM. Bývalý taliansky futbalista a tréner Paolo Di Canio poslal odkaz Talianskej židovskej komunite (UCEI), v ktorom odmieta imidž rasistu a násilníka.

Prejavy antisemitizmu výrazne poškodili jeho kariéru.

Informovala o tom agentúra dpa.

Di Canio naposledy trénoval v roku 2013 anglický Sunderland. Potom pracoval ako komentátor talianskej televíznej stanice Sky Sports. Tá však v septembri zrušila jeho reláciu pre fašistické tetovanie, ktoré bolo vidieť počas videorozhovoru.

Štyridsaťosemročný Di Canio podľa stránky moked.it uviedol, že nemá nič spoločné s antisemitizmom, rasizmom, diskrimináciou a násilím. Bývalé rasistické zákony z čias vlády Benita Mussoliniho označil za hanbu jeho krajiny a obrovskú tragédiu pre tisícky talianskych Židov.

Prezidentka UCEI Noemi Di Segniová reagovala, že slová a činy si treba dôkladne premyslieť a pozor na správanie by si mali dávať najmä verejne známe osoby.

Futbalista známy pre svoje údajné sklony k fašizmu odštartoval v televízii vlastnú reláciu s názvom "Di Canio Premier šou".

V jednom z jej vydaní bolo na ňom možné vidieť vytetované slovo "dux", ktoré odkazuje na bývalého talianskeho fašistického lídra Benita Mussoliniho.

Pre Di Cania nešlo o prvý problém s touto tématikou. V roku 2005 ho ešte ako hráča Lazia Rím potrestali za opakovaný fašistický pozdrav.

Vtedy prezentoval názor, že jeho gesto nemalo politický podtón.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.