Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Obvinili ho z korupcie. Šéf juhoamerického futbalu odstúpil

Juan Ángel Napout mal prijať úplatky v miliónoch dolárov. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 12. dec 2015 o 10:22

Mali prijať úplatky v miliónoch dolárov. Doterajší šéf Juhoamerickej futbalovej federácie Juan Ángel Napout i ďalší vysokopostavení funkcionári čelia obvineniam z korupcie.

ASUNCIÓN. Juan Ángel Napout k piatku oficiálne odstúpil z funkcie prezidenta Juhoamerickej futbalovej konfederácie. CONMEBOL to oznámila prostredníctvom komuniké po zasadnutí svojej exekutívy v paraguajskom Asuncióne.

Rokovanie viedol Uruguajčan Wilmar Valdez, viceprezident organizácie a teraz jej dočasný šéf. Oznámil, že voľby nového lídra sa uskutočnia 26. januára 2016.

Dodal, že Napout o svojom rozhodnutí informoval vo štvrtok mailom prostredníctvom právnikov.

napout_leoz_res.jpg

Napout (vľavo) komunikuje s bývalým prezidentom CONMEBOL Nicolásom Leozom, ktorý tiež čelí obvineniam z korupcie. FOTO - SITA/AP.

Ďalší dvaja viceprezidenti - Venezuelčan Rafeal Esquivel a Čiľan Sergio Jadue - rovnako ako Napout, ale aj predchádzajúci dvaja prezidenti CONMEBOL, Nicolás Leoz z Paraguaja a Uruguajčan Eugenio Figueredo, čelia obvineniam z korupcie.

Napouta a ďalšieho viceprezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Alfreda Hawita z Hondurasu zatkla švajčiarska polícia 3. decembra krátko pred rokovaním výkonného výboru FIFA v Zürichu na základe výsledkov vyšetrovania v USA. Za vinu mu kladú prijatie úplatkov v miliónoch dolárov.

Súvisiace články