Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Obšut pri prvom góle Avalanche, majstri však prehrali, Kariyovci proti sebe

TASR|22. okt 2001 o 12:09

New York 22. októbra (TASR) - Zámorská NHL pokračovala dvoma stretnutiami, v ktorých nastúpil iba slovenský obranca Colorada Jaroslav Obšut.

Víťazný gól Chicaga (4:2) strelil obranca Klemm, ktorý prišiel v lete k jastrabom práve z Colorada. Hostia dokázali kontrovať iba v presilových hrách, keď pri oboch góloch bol kapitán Sakic a pri využití prvej početnej výhody bol na ľade aj Obšut. Slovenský obranca okrem toho ohrozil Thibaulta jednou strelou a pripísal si jeden bodyček. Sakic za prítomnosť pri všetkých góloch domácich zaznamenal 4 mínusové body. Colorado zvíťazilo v posledných šiestich zápasoch iba dvakrát.

Káčeri z Anaheimu strelili po šiestich pokusoch viac ako dva góly, no opäť sa nepresadil kanonier Paula Kariya. "Je to skutočne frustrujúce," poznamenal Kariya, ktorý v posledných piatich sezónach strelil minimálne 33 gólov. V 300. vystúpení v NHL strelil gól Salej, ktorý sa presadil takmer po roku. Bratia Paul a Steve Kariyovci oodhrali proti sebe iba druhý zápas v NHL.

ANAHEIM - VANCOUVER 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Káčeri strelili po šiestich pokusoch viac ako dva góly, no opäť bez kanoniera Paula Kariyu. "Je to skutočne frustrujúce," poznamenal Kariya, ktorý v posledných piatich sezónach strelil minimálne 33 gólov. V 300. vystúpení v NHL strelil gól Salej, ktorý sa presadil takmer po roku. Bratia Paul a Steve Kariyovci oodhrali proti sebe iba druhý zápas v NHL.

Góly: 13. Salej (Pählsson), 37. Leclerc (McInnis, York), 39. McInnis (Pählsson) - 5. Cassels (Brashear, Öhlund). Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:33. Brankári: Giguere - Cloutier (52. Brochu, 54. Cloutier). Rozhodcovia: Leggo, Watson - 10.435 divákov.

CHICAGO - COLORADO 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Víťazný gól Chicaga strelil obranca Klemm, ktorý prišiel v lete k jastrabom práve z Colorada. Hostia dokázali kontrovať iba v presilových hrách, keď pri oboch góloch bol kapitán Sakic a pri využití prvej početnej výhody bol na ľade aj Obšut. Slovenský obranca okrem toho ohrozil Thibaulta jednou strelou a pripísal si jeden bodyček. Sakic za prítomnosť pri všetkých góloch domácich zaznamenal 4 mínusové body. Colorado zvíťazilo v posledných šiestich zápasoch iba dvakrát.

Góly: 26. Žamnov (Amonte, Calder), 39. Koroľov, 47. Klemm (Žamnov), 57. Bell (Nylander, Žamnov) - 23. Blake (Hejduk, Sakic), 44. Sakic (Tanguay, Drury). Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 23:16. Brankári: Thibault - Roy. Rozhodcovia: Joanette, Koharski - 13.466 divákov.

Súvisiace články