Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Obšitník s veľkým otáznikom, Daňko tvrdí, že aj výstraha formuje mužstvo

Sportnet|Publikované 8. nov 2002 o 23:00

Košice - Trojica Obšitník, Semanco, Školník trénovala v týždni len individuálne a ani ďalší trojlístok Lazúr, Vaščák, J. Sovič nebol celkom fit, pre

karty nenastúpia do konca jesene Loj a M. Sovič - taký je výpočet hráčov 1. FC, nad štartom ktorých ešte včera viseli otázniky. Lazaret, ktorý trénerovi Daňkovi nik nezávidí. Včera sme sa kormidelníka tigrov spýtali na najnovšie správy ohľadom zdravotného stavu spomínaných hráčov.

"Určite nenastúpi Semanco, ktorý už dlhšie maróduje. Veľmi ohrozený je štart Maťa Obšitníka. O jeho zaradení či nezaradení do zostavy rozhodneme až tesne pred zápasom. Dohodli sme sa tak, že ak Maťo po konzultácii s lekárom bude chcieť hrať, budeme to rešpektovať, no rovnako budeme rešpektovať i jeho rozhodnutie, že nebude môcť hrať. Maťo musel na Slovane po polhodine striedať pre silno narazený bočný sval, s ktorým má doteraz problémy. Ostatní hráči včera všetci trénovali. Školník má síce ranu, ale lekár povedal, že s ňou sa dá hrať. Lazúr trénuje, pociťuje síce únavu, ale určite bude hrať, podobne, ako Jaro Sovič. V poriadku je i Vaščák."

Aká bola príprava na zápas, keď hráči, ale i vy tréneri, máte svojím spôsobom nôž na krku - získať 6 bodov z deviatich možných? Všeobecne sa dnes očakáva prvý krok k naplneniu tohto cieľa.

"Je to normálna vec. Aj cez takú motiváciu sa mužstvo formuje. Treba s tým rátať. Hráči sa teraz nemôžu zbavovať zodpovednosti, môže to skončiť všelijako, ale musia ísť do zápasu s tým, aby urobili všetko pre víťazstvo. Sú profesionáli a musia byť na takéto veci pripravení. Nie je to nič nové a musia sa s tým vysporiadať. Je jedno či je hráč mladý alebo starý, zobral raz na seba ťažisko profesionála, tak sa s tým musí vysporiadať. Nehovorím, že to príde hneď, ale sú to prvé predpoklady, že, ak chce byť hráč dobrý profesionál, musí sa naučiť prekonávať takéto prekážky, ktoré sa od neho teraz očakávajú."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.