Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Obrovský slalom v Jasnej vyhrala Curtoniová

SITA|Publikované 20. feb 2009 o 14:02

Víťazkou piatkového obrovského slalomu žien v rámci Európskeho pohára 2008/2009 v alpskom lyžovaní sa v Jasnej pod Chopkom v konkurencii 59 pretekárok stala 23-ročná Talianka.

JASNÁ. Víťazkou piatkového obrovského slalomu žien v rámci Európskeho pohára 2008/2009 v alpskom lyžovaní sa v Jasnej pod Chopkom v konkurencii 59 pretekárok stala 23-ročná Talianka Irene Curtoniová časom 2:00,23 min pred svojou krajankou Federicou Brignoneovou (2:00,27).

Favorizovaná 19-ročná Francúzka Tessa Worleyová, ktorá v novembri minulého roka vyhrala preteky Svetového pohára v obrovskom slalome v americkom Aspene, skončila časom 2:00,52 min tretia. Talianské pretekárky svoju dominanciu potvrdili štvornásobným zastúpením v prvej šestke výsledkovej listiny. V konkurencii 59 lyžiarok sa v Jasnej predstavilo aj sedem mladých Sloveniek, z nich preteky dokončili iba tri. Navyše všetky tri uzatvárali výsledkovú listinu 43 súťažiacich, ktoré trať číslo 7 Luková - Koliesko v nepretržitom piatkovom snežení dokončili. Barbora Lukáčová obsadila 41. miesto, Nina Pénzešová bola o priečku nižšie a Mária Mišánková skončila 43.

"Je dobré, že na Slovensku v posledných rokoch pravidelne organizujeme významné lyžiarske podujatia. Dôvera zo strany Medzinárodnej lyžiarskej federácie nás nielen teší, ale aj zaväzuje, no spokojnejší by sme určite boli, keby sa naše mladé pretekárky v súčasnej silnej konkurencii na súťažiach Európskeho pohára dokázali výraznejšie presadiť," povedal v piatok pre agentúru SITA predseda alpského úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) Richard Magdolen, ktorý bol zároveň aj sekretárom organizačného výboru EP žien v obrovskom slalome v Jasnej.

Výsledky:

Ženy - obrovský slalom: 1. Irene Curtoniová 2:00,23 min, 2. Federica Brignoneová (obe Tal.) 2:00,27, 3. Tessa Worleyová (Fr.) 2:00,52, 4. Bernadette Schildová (Rak.) 2:00,55, 5. Giulia Gianesiniová 2:00,71, 6. Francesca Marsagliaová (obe Tal.) 2:01,41,... 41. Barbora Lukáčová 2:11,49, 42. Nina Pénzešová 2:12,95, 43. Mária Mišánková (všetky SR) 2:15,29.