Obranca v NHL chcel zabrániť vylúčeniu, tak naskočil na striedačku súpera

(Autor: Twitter)
SITA|Publikované 2. máj 2016 o 08:16

Roman Josi z Nashvillu chcel zabrániť porušeniu pravidla o priveľkom počte hráčov na ľadovej ploche.

SAN JOSE. Play off hokejovej NHL prináša množstvo zaujímavých okamihov, ale aby niekto naskočil na súperovu striedačku namiesto vlastnej, to je rarita. Podarilo sa to švajčiarskemu obrancovi v službách Nashvillu Romanovi Josimu.

Video o tom ponúkol oficiálny portál NHL.

V nedeľňajšom druhom súboji semifinále play off Západnej konferencie na ľade San Jose si Josi dve minúty pred koncom druhej tretiny všimol, že hráčov v dresoch jeho tímu je na ľade akosi priveľa.

Snažiac sa zabrániť dvojminútovému oslabeniu pre porušenie pravidla o priveľkom počte hokejistov rýchlo naskočil na striedačku - ale súperovu. Nashville sa trestu nevyhol a dokonca v ňom inkasoval gól. Tridsaťtri sekúnd po vylúčení Viktora Arvidssona otvoril skóre zápasu domáci Logan Couture.

San Jose napokon zvíťazilo 3:2 a v sérii sa ujalo vedenia 2:0 na zápasy. Josi sa asistenciami podieľal na oboch góloch Nashvillu.