Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Obranca Slovana Foster: Bolo cítiť, ako to prežívali diváci

Ladislav Nagy je v Slovane asistentom kapitána. (Autor: TASR)
Tomáš Prokop|Publikované 7. aug 2014 o 17:18

Kanadský obranca oceňuje, že mohol spoznať najväčšieho rivala svojho tímu. Zápas v Steel aréne si užil.

KOŠICE. Derby Košice – Slovan Bratislava (1:3) si vo výbornej atmosfére pred 8347 fanúšikmi užíval aj Ladislav Nagy, ktorý pútal pozornosť už pri predstavovaní. Po výmene dresu za ten bratislavský naňho niektorí domáci fanúšikovia pískali, ale väčšina zatlieskala.

„Trošku som bol v prvej tretine nervózny, ale postupne to bolo lepšie. Snažil som sa hrať, nevnímal som, keď niekto pískal,“ hovoril Nagy po zápase.

„Vypredaná Steel aréna má vždy svoju atmosféru. Vychutnali si to všetci. Je skvelé, keď sa na vás prídu ľudia pozrieť aj cez leto. Dúfam, že to vydrží aj do sezóny,“ dodal košický rodák. Do Slovana prišiel len teraz po MS v Minsku.

Košice nevyužili šancu

Nagy chválil výkon košického tímu, ktorý podľa neho potvrdil kvalitu. „Majú dobrý tím. V prvej tretine na nás vybehli, ak by dali góly, mohol byť iný zápas a viac by sme sa trápili. Nevidel som tam až taký rozdiel. Vynikajúco bojovali.“

Skúsený tridsaťpäťročný útočník už pár dní pred zápasom vysvetľoval zahraničným spoluhráčom, čo derby znamená.

„Neboli prekvapení, aká bude atmosféra. Viacerí hrali v NHL, vedeli, do čoho idú,“ povedal Nagy.

„Vôbec som sa necítil ako keby to bol prípravný zápas v auguste. Mal tempo ako v play off,“ hovoril Marek Bartánus. Hlučnú atmosféru, ktorú až ku koncu kazili vulgárne pokriky, vnímal aj urastený obranca Slovana Kurtis Foster, ktorý strelil druhý gól.

„Takáto atmosféra v prípravnom zápase je niečo úžasné. Ľudia tu milujú hokej. Je skvelé, keď môžete hrať takto cez leto pred zaplnenými tribúnami. Ľahšie sa motivujete.“

Výborný Janus

Kanadský obranca najviac chválil za výkon Jaroslava Janusa, ktorý pochytal Košičanom 23 striel. „Jaro chytal výborne, keďže sme nehrali na začiatku dobre. Potom sme sa rozohrali. Je to dôležitá výhra pre Slovan nad rivalom.“

Foster hovoril, že o rivalite im najviac rozprával tréner Rostislav Čada, ktorý získal v minulosti s Košicami tituly.

„Tréner Čada nám hovoril, aký to je dôležitý zápas. Keď ste v tíme nový ako ja, tak sa chcete vžiť s prostredím. Preto som rád, že som mal možnosť zahrať si proti najväčšiemu rivalovi Slovana,“ povedal Foster.

„Bolo to cítiť, ako to prežívali diváci. Je to pre mňa veľmi dobrá skúsenosť. Užil som si to,“ hovoril skúsený zámorský hráč, ktorý hrával vlani za Medveščak Záhreb.

Autor: Tomáš Prokop

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.