Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Obranca Llazaros Rota opľul súpera, dostal dištanc na päť týždňov

Llazaros Rota. (Autor: Róbert Andrejov)
SITA|Publikované 17. máj 2019 o 18:59

Disciplinárna komisia potrestala aj Trebišov a Prešov.

BRATISLAVA, MICHALOVCE. Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) za hrubé nešportové správanie pozastavila výkon športu na päť týždňov od 9. mája 2019 obrancovi MFK Zemplín Michalovce Llazarosovi Rotovi.

Grécky zadák "východniarov" v zápase proti ŠKF iClinic Sereď v rámci 7. kola skupiny o titul vo Fortuna lige 2018/2019 sa previnil opľutím hráča súpera Alexa Ivána a do konca tejto sezóny si už nezahrá. Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v novej úradnej správe.

Ďalšie tresty

Z hráčov najvyššej súťaže a II. ligy majú po piatej žltej karte dištanc na jedno súťažné stretnutie od 12. 5. Lukáš Čmelík (Dunajská Streda) a Roman Haša (Skalica), od 11. mája Roman Begala (Trebišov), za deväť žltých kariet nebudú v najbližšom dueli k dispozícii Aldo Omar Baéz (Sereď), Róbert Štefánek (Dubnica nad Váhom) - obaja od 12. 5. a Patrik Zajac (Trebišov) od 11. mája, stop na jedno súťažné stretnutie po dvanástej ŽK má stopér fortunaligovej Serede Ľubomír Michalík, a to od 12. 5. 2019.

Aj Trebišov a Prešov zaplatia

Slavoj Trebišov dostal tiež disciplinárnu sankciu - zaplatí 150 eur za hrubé nešportové správanie sa divákov (použitie pyrotechniky, vulgárne pokriky voči rozhodcovi a vhodenie predmetu smerom k arbitrom) a nedostatočnú usporiadateľskú službu (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas domáceho stretnutia 27. kola II. ligy proti FK Poprad.

Klub 1. FC Tatran Prešov potrestala disciplinárna komisia SFZ pokutou 150 eur za hrubé nešportové správanie sa diváka (použitie pyrotechniky, s následným prerušením stretnutia) počas zápasu 27. kola II. ligy v Bardejove s domácim Partizánom BŠK.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.