Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Obranca HC P. Frühauf: "Aj televízia je motiváciou, ale sila Slovana ešte väčšou"

Sportnet|Publikované 30. okt 2003 o 23:00

Košice - Hokejistov HC Košice sa včerajšie extraligové mastenie medzi mantinelmi netýkali, svoje stretnutie 19. kola budú totiž na ľade

bratislavského Slovana dohrávať až zajtra od 16.30 hod. v priamom televíznom prenose STV. Hneď o deň neskôr nastúpia východniari na duel 20. kola v Nitre.

Víkendovými súbojmi vstúpia modro-bieli do druhej tretiny základnej časti ST extraligy, po tej prvej im patrila piata priečka. Ak by ste sa kohokoľvek z košického tábora opýtali na hodnotenie úvodnej fázy súťaže, väčšina by vám odvetila to isté - najviac mrzia prehry na ihriskách súperov, veď odtiaľ hráči HC doviezli iba tri bodíky. "Určite, prehry mrzia najmä v zápasoch so slabšími súpermi, v ktorých sme mali získať povinné body. V týchto súbojoch sme dali málo gólov a to rozhodlo. Ukázalo sa, že nás to stálo niekoľko priečok v tabuľke," potvrdzuje obranca Košičanov Peter Frühauf. Teraz majú východniari dvojnásobnú šancu zmeniť nepriaznivú bilanciu z klzísk súperov. Zajtra ich však nečaká nič ľahkého, veď proti ním bude stáť obhajca majstrovského titulu bratislavský Slovan. Košičania by sa však radi pred televíznymi kamerami ukázali v lepšom svetle ako naposledy, keď vo Zvolene prehrali hladko 2:6. "Iste, pre celým Slovenskom chceme ukázať, že nám patria vyššie pozície. Najmä preto, že už chceme vonku bodov, či už to je v televízii, alebo nie. Pochopiteľne, pred kamerami bude motivácia väčšia. Najmä v Nitre bude povinnosť získať body." V priamom prenose sa teda Košičania predstavia v tejto sezóne po druhýkrát. Pred prvým duelom so Zvolenom zvýšenú nervozitu P. Frühauf nepociťoval. "Nedá sa povedať, že by televízia nervozitu znásobila, aj keď motivácia to bola. Väčšou však bola chuť poraziť silného protivníka, akým Zvolen je. Teraz proti Slovanu bude platiť to isté, možno dokonca ešte viac."

V nedeľu sa východniari presunú do Nitry, zahrajú si na pôde posledného tímu tabuľky. Extraligový nováčik síce v predchádzajúcom vzájomnom súboji v Košiciach nič neukázala a odišiel s debaklom 0:7, východniari však majú v pamäti prehru na nitrianskom ľade 0:1. Rozhodne si neželajú, aby sa čosi podobné opakovalo aj v nedeľu. "Očakáva sa naše víťazstvo, ale do úvahy treba brať aj to, že Nitra nedávno porazila doma Slovan. Dobre korčuľujú, majú rýchlych útočníkov, takže to určite nebude jednoduchý zápas. Aj tak však musíme vyhrať, iné si nemôžeme pripúšťať. Budeme mať síce v nohách ťažký zápas so Slovanom z predchádzajúceho dňa, ale určite pôjdeme za víťazstvom."

Obranca Peter Frühauf prišiel do Košíc z Prešova v minulej sezóne. V základnej zostave sa však neobjavoval pravidelne, a tak odišiel na hosťovanie do Žiliny. Pred týmto ročníkom sa vrátil a tréneri ho zaradili do prvej formácie vedľa skúseného zadáka Juraja Kledrowetza, čo je pre 21-ročného mladíka veľkou školou. "Určite, Ďuro Kledrowetz vie poradiť, aj na ľade zaskočiť. Má dostatok skúseností, som rád, že s ním môžem hrať. Je to najlepšie, čo som mohol dostať," pochvaľuje si prešovský odchovanec. Ovocie nenechalo na seba dlho čakať, pred blížiacim sa turnajom v Maďarsku padol do oka aj reprezentačným trénerom Slovenska. V nominácii síce figuruje iba ako náhradník a do Maďarska by cestoval iba v prípade zranení niektorých iných hráčov, ale pre tohto mladíka je zaiste poctou už to, že jeho výkony kormidelníci národného tímu registrujú. "Iste, je to pre mňa povzbudenie. Dozvedel som sa to po poslednom stretnutí proti Skalici a bola to pre mňa aspoň aká-taká náplasť na boľačky, ktoré prehra na Záhorí spôsobila. V Skalici sme totiž mali vyhrať a veľmi nás mrzelo, že sme vyšli naprázdno."

Keď už Peter Frühauf spomína duel v Skalici, nemožno obísť jeho pästný súboj s domácim Flamíkom, za ktorí si obaja 'kohúti' vyslúžili desaťminútový trest. "Bola to normálna šarvátka. Flamík skočil do Krotáka a nemôžeme predsa nechať, aby nám najproduktívnejšieho hráča extraligy niekto nedajbože zranil, alebo si naňho dovoľoval. Keby som tam nebol ja, ale niekto iný, myslím si, že by sa zachoval podobne," vysvetlil košický zadák, že chránenie Krotáka bola jeho vlastná iniciatíva a od trénerov úlohu robiť 'bodyguarda' najlepším hráčom stanovenú nemá. S tvrdou hrou však problémy nemá, keďže pred príchodom do Košíc pôsobil aj v zámorskej USHL, kde sa rozhodne nehrá v rukavičkách.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.