Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Obranca Fabian je pri streleckej chuti

Poriadny závar. Kamzíci proti Trenčínu strelecky zlyhali. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 12. jan 2016 o 00:00

V stredu i piatok sa blysol gólom, v nedeľu zbytočným skratom, ktorým potopil svoje mužstvo.

Obranca Štefan Fabian bol ústrednou postavou ostatných troch domácich duelov, ktoré odohrali popradskí hokejisti v uplynulom týždni.

POPRAD. Ofenzívne ladený bek Štefan Fabian sa dostal do streleckej pohody. V troch po sebe idúcich stretnutiach trafil do čierneho, čím výrazne dopomohol kamzíkom k bodovému zisku.

Doslova v hodine dvanástej zachránil Popradčanom bod v súboji proti Zvolenu. Vyrovnávajúci gól na 3:3 zaznamenal 18 sekúnd pred klaksónom.

„Nakorčuľoval som si pred bránu, Arne Kroták mi to prihral a ja som trafil. Som rád, že mi to tam teraz padá. Dôležité je, že zbierame body, hoci sme dvakrát prehrali po predĺžení. Máme teraz viacero maródov a zranení, ale sme dobre trénovaní, takže to napriek oklieštenej zostave zvládame,“ hovoril v dobrej nálade košický odchovanec.

Podľa dosiahnutých výsledkov sa zdá, že kamzíkom sa stále hrá lepšie na klziskách súperov ako na úzkom domácom ľade.

„Boli to tri odlišné tretiny. V prvej sme dominovali, v druhej sme rýchlo dostali gól, ktorý nás pribrzdil, prestali sme hrať svoju hru. Tam bol Zvolen jasne lepší. Stavili sme potom na jednu kartu a podarilo sa nám z 1:3 vyrovnať. Nabudili nás diváci, hralo sa nám potom oveľa lepšie. Bod je pre nás cenný,“ zdôraznil po piatkovom zápase proti Zvolenu Fabian.

Zahral sa na Zidana

V nedeľu už toľko dôvodov na úsmev skúsený obranca nemal. V polovici druhej tretiny súboja proti Trenčínu za priaznivého stavu 2:1 nepochopiteľne skratoval.

Po provokáciách zo strany hosťujúcich hráčov si neudržal nervy na uzde a zahral sa na Zidana. Po údere hlavou mu hlavný rozhodca udelil trest v hre, čo automaticky znamená päťminútové vylúčenie a predčasný odchod do šatne.

Vojaci dlhú presilovku využili na strelenie dvoch gólov a otočenie výsledku.

Výsledky: Žilina – Poprad 1:4 (1:2, 0:0, 0:2), góly PP: Števuliak 2, Kasík, Rapáč, Poprad – B. Bystrica 1:4 (0:1, 1:1, 0:2), gól PP: Bartečko, Nitra – Poprad 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0, 0:1), góly PP: Števuliak, Rusnák, Poprad – Košice 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0, 0:1), góly PP: Paločko, Rapáč, Piešťany – Poprad 1:2 (0:0, 0:1, 1:1), góly PP: Rapáč, Fabian, Poprad – Martin 5:1 (2:0, 1:0, 2:1), góly PP: Fabian, Kroták, Koyš, Paločko, Rusnák, Poprad – Zvolen 3:4 pp (1:0, 0:3, 2:0, 0:1), góly PP: Koyš, Štrauch, Fabian, Poprad – Trenčín 2:4 (0:1, 2:2, 0:1), góly PP: Paločko 2.

Súvisiace články