Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Obrana Tatrana je pred Slovanom na franforce

Kapitán Peter Petráš (vľavo) je zatiaľ jediným strelcom gólu Tatrana na jar. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 27. mar 2013 o 23:00

Po reprezentačnej prestávke sa rozbehne už aj domáca najvyššia súťaž – Corgoň liga.

Futbalistov – ako sa hovorí – svrbia nohy, no majú sa na čo tešiť, lebo v krátkom časovom slede ich čakajú dve kolá. Tatran Prešov zajtra zavíta do Bratislavy, kde si zmeria sily so suverénom Slovanom v rámci 23. kola. Už v utorok 2. apríla je na programe 24. kolo a zelenobieli hostia o 16. hod. Senicu.

PREŠOV. Uplynulé zápasové voľno slúžilo na utrasenie myšlienok a prehodnotenie doterajších vystúpení.

Typické je, že v ofenzíve sa v predošlých stretnutiach Šarišania trápili. Veď v troch majstrákoch strelili iba jeden gól, ktorého autorom bol kapitán tímu Peter Petráš.

Ten ho zaznamenal naposledy v Trnave, keď vyrovnal na 1:1, ale ani to nestačilo na zisk čo len bodu. Naši stále čakajú na prvé tohtoročné víťazstvo.

Už by bolo naozaj načase prelomiť túto bilanciu a vyšperkovať si tak Veľkonočné sviatky. To, že majú povinnosti pred nimi a tesne po nich, berú hráči ako profesionáli.

„Nič iné nám ani neostáva,“ dodal Petráš a na margo chudobnej vizitky v jarnej odvete uviedol: „Ťažko dávame góly nielen vonku, ale i doma. Prišiel však Jani Novák a verím, že nám pomôže vytrhnúť tŕň z päty.“

Zabrať ale musia všetci a chce to viac odvahy i individuálneho fortieľu smerom dopredu.

Prirodzene, prvoradé je dobre si počínať vzadu a práve ohľadom defenzívy sú aktuálne značné rozpaky. Súvisia s tým, že viacerí stabilní hráči nebudú poruke. Brezinský má stop za vylúčenie v Trnave, Krajník sa podrobil operácii menisku.

Pred časom sa zdalo, že už bude môcť nastúpiť český legionár Krob, ale zrejme má poškodený meniskus a tak sa jeho nútená pauza predlžuje.

Bartek je zase vykartovaný. Takže univerzál Petráš pôjde určite do zadných radov a ďalšie zloženie obrannej formácie bude vecou dumania trénerov.

Proti silnejším sa im lepšie hrá

Najbližšieho súpera netreba nejako zvlášť špecifikovať. Líder pelotónu je v pohode, kráča od víťazstva k víťazstvu, na špici má jednoznačný náskok.

V jeseni však belasí východniarov nezvalcovali. Doma vyhrali 2:1, v Prešove po zaujímavom priebehu sa to skončilo bezgólovou remízou.

Takže akoby zverenci trénera Ladislava Totkoviča predsa len vedeli proti lídrovi zahrať.

Avšak P. Petráš, ktorý osobne vzhľadom na svoju futbalovú minulosť nevníma špecifickejšie duely v hlavnom meste, hoci na Pasienkoch čosi odohral, to vidí reálnejšie.

„Slovan je niekde inde, má vo svojom strede v slovenskú hráčsku elitu. Bude to ťažké, ale proti silnejším sa nám hrá lepšie, lebo nie sme pod tlakom, že musíme čosi uhrať.“

Takže taktika založená na brejkoch by mohla zapasovať, ak bude športové šťastie a nadpriemerný výkon.

Nikto nečaká, že Prešovčania zaskočia favorita, ale hoci to nikto nahlas nehovorí, predsa všetko je možné a nikto nie je nezdolateľný.

Určite väčší dôraz Tatran bude však klásť na domáce meranie síl so Senicou. V ňom sa totiž očakáva plný bodový zisk. Už to bude o lámaní chleba a nôž na krku si uvedomujú aj samotní aktéri.

„Treba čím skôr zabrať tak, aby sme vyhrali. So Seničanmi sme predtým tiež mali nepriaznivú bilanciu, až sme nakoniec pred vlastným publikom predsa obstáli po výhre 2:0. Takže by bolo dobré oprášiť tento výsledok, aby sme sa upokojili a pokojnejšie sa hotovali na ďalšie zápasy,“ pripomenul skúsený borec Tatrana Peter Petráš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.