Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Obrana AT Gemtexu stála na hlinených nohách

Sportnet|Publikované 12. okt 2008 o 22:00

V druhom domácom vystúpení čakal na Rožňavčanky bratislavský Slovan. Kým v minulom ročníku nemali s nimi problém, tentoraz od začiatku ťahali za

kratší koniec. Zaostávali v obrane a úspešnosť streľby bola nízka.

ROŽŇAVA. Po vyrovnanej prvej štvrtine sa v druhej dostali Bratislavčanky do mierneho náskoku, ktorý si udržali až do konca prvého polčasu. Na začiatku tretej štvrtiny vypadla domácim hráčkam streľba, keď za štyri minúty nedali ani bod. Hostky tak natiahli svoj náskok na 14 bodov 47:33. Rožňavčanky sa v týchto chvíľach snažili presadiť trojkami, rozdiel sa však neznižoval, skôr naopak. Do poslednej časti hry nastupovali domáce hráčky s 12-bodovým mankom. Zlepšili obranu, pod súperovým košom sa darilo Oaddamsovej. Tri minúty pred koncom sa im podarilo stiahnuť na 58:67, no súper taktickou hrou nedal domácim hráčkam možnosť na zvrat.

Prišli vyhrať

"Celý týždeň sme sa pripravovali na to, že vyhráme. Vedeli sme čo chceme a zvolili na to príslušnú taktiku. Vyšla nám. Myslím si, že to bolo zaslúžené víťazstvo," začal spokojný tréner Slovana Ladislav Kozmon. Jeho zverenkyne boli lepšie v obrane, vďaka čomu získali v v tretej štvrtine rozhodujúci náskok. "V úseku medzi šiestou a ôsmou minútou sme získali určitý náskok a dokázali sme ho potvrdiť v nástupe do poslednej štvrtiny. V nej sme to mali definitívne zabezpečené," uviedol L. Kozmon. V poslednej časti hry sa domáce hráčky snažili o zvrat. "Ukázalo sa, že máme kondične navrch, čo bolo aj vidieť. Potrebovali sme ubrániť podkoš, čo sa nám aj podarilo," povedal L. Kozmon.

Domácemu koučovi Milošovi Pažickému nebolo po zápase veľmi do reči. "Nezvládli sme obranu, týka sa to hlavne prvých troch štvrtín. Robili sme v nej chyby, ktoré boli niekedy až nevysvetliteľné. Podobné sme nerobili ani pri takom kvalitnom súperovi ako bol Ružomberok," povedal M. Pažický a dodal, "v závere sa už pri našom spôsobe hry dalo s výsledkom ťažko niečo urobiť. Slovan zahral rozumne a takticky dobre."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.