Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Obnovenie Svetového pohára nemá vplyv na účasť hráčov z NHL na ZOH

Patrick Kane. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 25. jan 2015 o 17:56

Podľa Patricka Kanea z Chicaga by bol najlepší krok pre celý hokejový svet turnaj najlepších hráčov každé dva roky.

COLUMBUS. Rozhodnutie o obnovení organizácie turnaja o Svetový pohár v roku 2016 nemá vplyv na prípadný štart hráčov zámorskej hokejovej NHL na olympijskom turnaji v Pjongčangu 2018. V sobotu to vyhlásil komisár kanadsko-americkej profiligy Gary Bettman.

"Na olympijskú tému sme sa nebavili a ešte v tejto veci neexistuje rozhodnutie. Je to záležitosť, ktorú musí vedenie NHL prediskutovať so zástupcami hráčskej asociácie," vyhlásil Bettman podľa webu NHL.com.

Jeho zástupca Bill Daly prezradil, že existujú dôvody, pre ktoré sa na túto tému zatiaľ nerokuje. Organizátori ZOH 2018 údajne ešte nepredostreli svoje plány s mužským hokejovým turnajom a vedenie NHL chce o tom hovoriť aj s prezidentom Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomasom Bachom.

"Na začiatok by sme radi počuli od organizačného výboru hier aj od MOV, ako veľmi chcú hráčov z NHL. Nie som si istý, že existuje rovnako veľký záujem v porovnaní so ZOH 2014 v Soči. Uvidíme, aký bude záujem a podľa toho budeme postupovať," poznamenal Daly.

Podľa útočníka Patricka Kanea z tímu Chicago Blackhawks by bol najlepší krok pre celý hokejový svet turnaj najlepších hráčov každé dva roky - striedali by sa Svetový pohár a ZOH.

"Bol by to krok, ktorý by väčšina hráčov uvítala. Olympiáda sa však uskutoční až o tri roky, takže teraz by bolo predčasné hovoriť o definitívnych riešeniach. Hráči určite chcú ísť na ZOH a reprezentovať svoje krajiny na najvyššej úrovni, takže k dohode by malo dôjsť," povedal Kane.

Súvisiace články