Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Obhajcovia uspeli na Bankove

Sportnet|Publikované 27. apr 2009 o 22:00

Lyžiarsky klub Metropol v spolupráci s KRB Metropol Košice usporiadali 7. ročník Bankovského lesného behu za účasti 55 bežcov.

KOŠICE. V mužskej kategórii na 12 km trati vlaňajšie prvenstvo obhájil Štefan Ringer (Metropol Košice) za 47:26 min. pred Miroslavom Papugom (ATU Košice) za 56:03 min. a tretí dobehol Peter Múdry (Košice) za 57:37 min. U veteránov od 35 rokov na 7,2 km trati bol prvý Peter Janovič (BK Šaca) za 28:46 min. a kategóriu od 50 rokov na 4,8 km trati vyhral Karol Labaš (Geoma Košice) za 21:10 min.V ženskej kategórii na 4,8 km trati víťazný hetrik a navyše v ženskom rekorde trate 21:55 min. dosiahla Barbora Zákršmídová (TJ Obalservis Košice). Druhá dobehla Zuzana Malachovská (Metropol Košice) za 23:05 min. a tretia finišovala Iveta Křivánková (ATU Košice) za 23:59 min. Kategóriu žien od 35 rokov vyhrala Adriana Bariová (Košice) za 28:10 min. V mládežníckych kategóriách zvíťazili: žiactvo 9-10r.: B. Janovič (BK Šaca), D. Bérešová (OŠK Ruskov), žiactvo 11-12r.: J. Takáč (Sopka Seňa), B. Balogová (Fox Prešov), žiactvo 13-14r.: D. Kertés (ZŠ sv. Cyrila a Metoda Košice), L. Jirchářová (BK Šaca), dorastenci 15-17r.: D. Mathia (OBS Prešov).