Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Obhajcovia Stanley Cupu si zlepšenou hrou vybojovali siedme stretnutie

TASR|8. máj 2001 o 09:50

New Jersey 8. mája (TASR)- V šiestom stretnutí semifinále Východnej konferencie si "diabli" z New Jersey konečne počínali tak, ako sa na obhajcu Stanley Cupu patrí a v jedinom pondelňajšom stretnutí nadstavbovej časti zámorskej NHL ...

New Jersey 8. mája (TASR)- V šiestom stretnutí semifinále Východnej konferencie si "diabli" z New Jersey konečne počínali tak, ako sa na obhajcu Stanley Cupu patrí a v jedinom pondelňajšom stretnutí nadstavbovej časti zámorskej NHL porazili príjemné prekvapenie tohtoročného play off, hokejistov Toronta Maple Leafs, na torontskom ľade 4:2.

TORONTO - NEW JERSEY 2:4
(0:1, 1:2, 1:1)

Obhajcovia prestížneho Stanley Cupu sa v šiestom zápase semifinálovej série Východnej konferencie pred viac ako 19 tisíckami divákov prezentovali výbornou hrou, keď sa darilo najmä ich prvému útoku Sýkora - Arnott - Eliáš. Táto formácia, ktorá sériu s Torontom neodštartovala práve najlepšie, si pripísala celkovo na svoje konto päť bodov, pričom Arnott i Sýkora dosiahli zhodne po góle a asistencii a Eliáš prihral na jeden gól. Čech Petr Sýkora už v 5. minúte otvoril skóre zápasu a skákavou strelou prekonal Curtisa Josepha, keď do útočnej tretiny zaviezol puk práve Jason Arnott. "Bolo frustrujúce, že sme v predchádzajúcich zápasoch mali množstvo príležitostí, tieto sme však nedokázali využiť. Dnes sme ale konečne hrali našu hru," povedal Arnott. Zdá sa teda, že sa prvý útok "diablov" definitívne prebudil, pretože v i predchádzajúcom piatom stretnutí série získali títo hokejisti spolu štyri body, keď sa postarali o oba góly do siete Curtisa Josepha.

Torontu sa darilo v presilovkách, góly Thomasa, ktorý vyrovnával spomedzi kruhov v druhej tretine na 1:1, a Sundina, ktorý golfovým úderom prepálil Brodeura, padli v početných výhodách "javorových listov". Ani to však nestačilo na skvelé, hoci trochu nedisciplinované New Jersey, ktorému v tomto stretnutí chýbal zranený obranca Scott Niedermayer. Niedermayer utrpel otras mozgu po zbytočnom a zákernom údere torontského Tie Domiho, ktorý si práve preň do konca play off nezahrá.

"Už sme sa naučili hrať od minúty k minúte, od jednej tretiny k druhej. Musíme postupovať v našom úsilí krôčik za krôčikom, nemôžeme sa pozerať na celý zápas a myslieť si, že sa vyhrá sám," povedala opora "diablov" gólman Martin Brodeur. New Jersey, ktoré má na ihriskách súperov skvelú bilanciu a v posledných 18 stretnutiach prehralo iba štyrikrát, si teda vybojovalo rozhodujúci siedmy zápas na vlastnom ľade. V týchto tzv. "Game 7" už však tak úspešné nie je, keď z doterajších ôsmich pokusov uspelo len v troch takýchto situáciách. To Toronto je v tomto smere na tom oveľa lepšie a zo šestnástich pokusov postúpilo až deväťkrát.

Góly: 26. Thomas (Roberts, McCabe), 43. Sundin (McCabe, Kaberle) - 5. Sýkora (Arnott), 36. McKay (Gomez, Mogiľnyj), 40. Rafaski (Pandolfo, Stevenson), 46. Arnott (Eliáš, Sýkora). Vylúčený: 7:10 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:26. Brankári: Joseph - Brodeur. Rozhodcovia: Marouelli, Pollock - 19.481 divákov.