Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Obhajcovia Nemci v úvode proti Talianom

SITA|Publikované 20. máj 2006 o 20:03

DÜSSELDORF 20. mája (SITA) - V nedeľu sa na tradičnom mieste v nemeckom Düsseldorfe začína 29. ročník Svetového pohára družstiev v tenise (dotácia 1,85 mil. eur), ktorý je generálkou na druhý grandslamový ...

DÜSSELDORF 20. mája (SITA) - V nedeľu sa na tradičnom mieste v nemeckom Düsseldorfe začína 29. ročník Svetového pohára družstiev v tenise (dotácia 1,85 mil. eur), ktorý je generálkou na druhý grandslamový turnaj sezóny Roland Garros v Paríži. Na svetovom šampionáte tímov na antuke sa tradične zúčastní osem družstiev. V Modrej skupine sa stretnú: USA (1. nasadený tím), Chorvátsko (3), Čile (6) a Španielsko (7), do Červenej skupiny vyžrebovali Argentínu (2), Česko (4), Nemecko (5) a Taliansko (8). Úvodné dva súboje v nedeľu od 12.00 h obstarajú domáci Nemci s Talianmi a Španieli s Čiľanmi.

Nemci vyhrali prestížny turnaj už štyrikrát, okrem vlaňajška aj v rokoch 1989, 1994 a 1998. Najväčšími favoritmi nadchádzajúceho ročníka sú však zrejme Argentínčania, ktorí majú veľký tromf v osobe tretieho hráča sveta Davida Nalbandiana. Druhým hráčom Juhoameričanov je svetová deviatka Gaston Gaudio a tretím antukový špecialista Jose Acasuso. Na nemeckej antuke sa bude hrať v skupinách systémom každý s každým na dve dvojhry a štvorhru. Víťazi skupín sa stretnú v sobotu 27. mája vo finále. Šampióni spred šiestich rokov Slováci budú v Düsseldorfe rovnako ako vlani chýbať. Účasť na tohtoročnom turnaji sa riešila na základe súčtu rebríčkových postavení v ATP dvoch najlepších hráčov z konca roka 2005.


Zloženie skupín v 29. ročníku SP družstiev v Düsseldorfe:


Modrá skupina:

1. USA (Andy Roddick, James Blake, Robby Ginepri, Bob a Mike Bryanovci)

3. Chorvátsko (Ivan Ljubičič, Mario Ančič, Ivo Karlovič)

6. Čile (Fernando Gonzalez, Nicolas Massú, Paul Capdeville, Adrian Garcia)

7. Španielsko (David Ferrer, Fernando Verdasco, Feliciano Lopez)


Červená skupina:

2. Argentína (David Nalbandian, Gaston Gaudio, Jose Acasuso)

4. Česko (Radek Štěpánek, Tomáš Berdych, Robin Vik)

5. Nemecko (Nicolas Kiefer, Tommy Haas, Philipp Kohlschreiber, Alexander Waske, Michael Kohlmann)

8. Taliansko (Filippo Volandri, Davide Sanguinetti, Fabio Fognini)

(*čísla pred tímami znamenajú nasadenie do turnaja na základe kombinovaného renkingu dvoch najlepších hráčov z konca roka 2005)


Nedeľňajší program v Rochusclube (začiatok o 12.00 h):

Červená skupina: Nemecko - Taliansko (Kiefer - Volandri, Kohlschreiber - Sanguinetti + štvorhra)

Modrá skupina: Čile - Španielsko (Massú - Verdasco, Gonzalez - Ferrer + štvorhra)


Súvisiace články