Lacko vypadol už v prvom kole, prvý raz v kariére ho zdolal Stachovskij

Lukáš Lacko sa so súťažou rozlúčil už v prvom kole. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 9. nov 2016 o 16:09

Obhajca postúpil do štvrťfinále, mladík Líška vypadol už v prvom kole.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Tomáš Líška neuspel v 1. kole dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open.

Ako držiteľ voľnej karty prehral s Denisom Istominom z Uzbekistanu za 77 minút v dvoch setoch 6:7 (3), 1:6.

Peugeot Slovak Open:

1.kolo - dvojhra:

Denis Istomin (Uzb.) - Tomáš LÍŠKA (SR)

7:6 (3), 6:1

Sergij Stachovskij (Ukr.) - Lukáš LACKO (7-SR)

7:5, 7:6 (4)

Adam Pavlásek (3-ČR) - Andrej MARTIN (SR)

6:2, 7:6 (4)

Osemnásťročný člen NTC držal pri svojej premiére na turnaji s favoritom krok v celom prvom sete. Tajbrejk potom vyšiel lepšie Istominovi, ktorý v druhom dejstve už na dvorci jednoznačne dominoval.

Líška ukončil zápas dvojchybou, v celom dueli sa dostal k jedinému brejkbalu a nepremenil ho.

Obhajca postúpil ďalej

Už do štvrťfinále postúpil obhajca titulu Jegor Gerasimov z Bieloruska. V osemfinále si v stredu poradil s krajanom Vladimirom Ignatikom hladko 6:3, 6:2.

S turnajom sa rozlúčil druhý nasadený Ukrajinec Iľja Marčenko, ktorý v osemfinále podľahol Kanaďanovi Vasekovi Pospisilovi v dvoch setoch 6:7 (3), 4:6.

Už v prvom kole vypadol v pondelok aj najvyššie nasadený nemecký tenista Florian Mayer.

V prvom kole vypadol po ôsmich rokoch

V 1. kole vypadol okrem Líšku aj Lukáš Lacko. Ako siedmy nasadený podľahol Ukrajincovi Sergijovi Stachovskému v dvoch setoch 5:7, 6:7 (4).

Zápas trval 90 minút. Oboch tenistov kedysi trénoval Tibor Tóth.

Dvojnásobný víťaz podujatia nenašiel počas celého zápasu recept na podanie súpera a jediný ponúknutý brejkbal nevyužil. Hneď v úvodnom kole sa lúči premiérovo po ôsmich rokoch.

Vlani sa prebojoval až do finále. Lacko (vľavo) teraz vypadol už v prvom kole. (Autor: TASR)

O osude prvého dejstva rozhodla jedenásta hra, keď slovenský tenista za stavu 5:5 prehral svoj servis a po štyridsiatich minútach jeho súper potvrdil zisk setu.

V druhom si obaja hráči držali podanie a na rad prišiel tajbrejk, v ktorom mal navrch Stachovskij. Lacko prehral s Ukrajincom prvýkrát až vo štvrtom vzájomnom dueli.

"Odservoval jeden zo svojich najlepších zápasov v sezóne, percentuálne i umiestnením. Ja si myslím, že som nezahral nič zle a v tom jednom prípade, keď ma brejkol, mu to trikrát padlo so šťastím na čiaru a jedenkrát cez pásku. Jednoducho mu vyšiel zápas, taký je niekedy tenis," zhodnotil svoj výkon Lacko.

"Pre mňa je momentálne dôležité byť zdravý a dobre sa pripraviť na ďalšiu sezónu. Keď budem hrať takýto level a ešte k tomu niečo pridám, tak sa dostanem v rebríčku naspäť tam, kde by som mal byť," dodal.

V Bratislave štartoval Lacko už trinástykrát vo svojej kariére, turnaj vyhral v rokoch 2011 a 2013. V prvom kole vypadol naposledy ešte v roku 2008, pripomenula oficiálna stránka podujatia tennisslovakopen.sk.

Vlaňajšie finále už neobháji a tak sa v online vydaní svetového rebríčka prepadol zo 112. priebežne až na 126. pozíciu.

Skončil i Martin

Ani tenista Andrej Martin sa nezdolal svojho prvého súpera na turnaji. V česko-slovenskom súboji nestačil na turnajovú trojku Adama Pavláska po setoch 2:6, 6:7 (4).

V osemfinále sa tak z domácich hráčov predstaví iba Norbert Gombos.

Andrej Martin hral v prvom sete s Pavláskom vyrovnanú partiu iba do stavu 2:2. V nasledujúcich dvoch hrách neuhral ani fiftín a jeho súper bez problémov ukoristil úvodné dejstvo.

Pavlásek mal navrch aj na začiatku druhého setu, keď si po brejku v tretej hre vypracoval náskok 3:1. Martin ešte dokázal odpovedať a otočil na 5:4 zo svojho pohľadu, tajbrejková koncovka ale už patrila českému hráčovi.

"Bol to môj posledný turnaj v sezóne. Chcel som do toho dať všetko a aj som dal, ale, žiaľ, zápas mi nevyšiel. Nedokázal som sa dostať do rytmu od základnej čiary a robil som veľmi veľa chýb z forhendu, ktorý je zvyčajne mojou silnou stranou. Dnes mi však nefungoval podľa predstáv a taký je aj výsledok," skonštatoval Martin pre web turnaja.