Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína
(Autor: ilustračné - TJ Sokol Sielnica)
Ivan Mriška|19. máj 2021 o 13:44

Prvé zápasy sú na programe cez víkend 5. a 6. júna.

ZVOLEN. Niektoré oblastné futbalové zväzy súťaže ukončili, inde sa s určitosťou hrať bude. Napriek povinnému testovaniu hráčov, rozhodcovi i fanúšikov.

ObFZ Zvolen plánuje reštartovať súťaže cez víkend 5. a 6. júna.

„V našom záujme je jednoznačne hrať. Oproti iným máme výhodu, že u nás zostáva dohrať len dve kolá. Uvažovali sme, že začneme koncom mája, no bude stačiť aj začiatok júna,“ potvrdil sekretár ObFZ Zvolen Jozef Hrdlička.

Veria v miernejšie opatrenia

Členovia miestneho výkonného výboru veria, že do prvých zápasov dôjde k zmierneniu opatrení vydaných Pandemickou komisiou a vládou SR.

„Patria pod nás tri okresy a každý je v inej farbe. Preto bude organizácia zápasov komplikovanejšia. Ale snáď všetko zvládneme,“ dodal.

Keďže v ObFZ Zvolen sú na programe iba dve kolá, mužstvám vyhodenie zo súťaže nehrozí. Zväz môže vylúčiť klub len v prípade troch nenastúpení na zápas.

Kluby však v takomto prípade neminie pokuta.

„Prvé tímy u nás hrať chcú, posledné nie, čo je pochopiteľné. Keďže kluby zo stredu tabuľky povedali, že sa prispôsobia, rozhodli sme sa hrať. Potrebujeme, aby sa hráči konečne rozhýbali. Nech sú tie zápasy akokoľvek kvalitné, chceme rozumným spôsobom konečne začať,“ vysvetlil Hrdlička.

Hrdlička: Ako a je to!

Termínová listina dohrávok zatiaľ známa nie je, pripravená však bude v najbližších dňoch.

„Mužstvá už trénujú, a tak dúfam, že hráči všetko zvládnu bez zranení. Možno naša takzvaná vláda pristúpi na normálnejšie opatrenia. Pretože, keď môžu ľudia v škole sedieť osem hodín bez testu vedľa seba, nechápem, na čo im je na futbale. V tejto krajine mi to pripadá ako v tej rozprávke: A je to!,“ uzavrel sekretár ObFZ Zvolen.

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články