V polčase chceli strelca vystriedať. Aby nám ho neuchmatli, vravel funkcionár

Tibor Halász, hráč TJ Družstevník Horný Bar.
Tibor Halász, hráč TJ Družstevník Horný Bar. (Zdroj: Archív T. H.)
Titanilla Bőd|12. okt 2021 o 09:15

V Hornom Bare trvá niekedy tréning až do polnoci.

HORNÝ BAR. Počas svojej kariéry už bol raz blízko titulu kráľa strelcov. Teraz je v rebríčku znova vysoko. Cez víkend nastrieľal osem gólov a momentálne je na druhom mieste rebríčka najlepších strelcov.

Tibor Halász z Horného Baru v tejto sezóne skóroval už 17-krát, proti Veľkým Dvorníkom sa blysol až ôsmimi presnými zásahmi. Jeho tím nakoniec vyhral 15:0.

Povzbudili súpera

„Nemáme veľké ambície. Hráme futbal pre radosť. Niekedy však zápas vyjde a padne veľa gólov,“ uviedol pre Sportnet Arpád Nagy, predseda klubu TJ Družstevník Horný Bar.

Mužstvo pôsobí v VII. lige Oblastného futbalového zväzu Dunajská Streda a je momentálne na treťom mieste.

Klub však dostáva dotáciu len od obce, nemá žiadnych iných sponzorov, hráči hrajú zadarmo. Na postup preto ani nepomýšľajú. Teší ich, že v dedine vôbec funguje futbal. Dôraz kladú na dobrú náladu a na fair play.

Zaujalo vás niečo v nižších súťažiach? Boli ste svedkami výnimočného gólu, videli ste kurióznu situáciu na dedinských trávnikoch, poznáte hráča s nevšedným životným príbehom? Ozvite sa nám na futbalnet@sportnet.sk .

„Veľké Dvorníky májú nádejné mužstvo, ale sú ešte veľmi mladí. Už nám ich ku koncu zápasu bolo aj trochu ľúto,“ dodal Arpád Nagy.

Bolo príznačné, že namiesto toho, aby sa po vysokom víťazstve chválil, považoval za dôležité oceniť kvalitu súpera.

Hostí po stretnutí povzbudili, aby nevešali hlavu. „Ak ich vysoké prehry nezlomia, po niekoľkých rokoch môžu vyrásť vo výborný tím,“ zdôraznil funkcionár Horného Baru.

Len aby si ho nevšimli!

V stretnutí gólovo exceloval Tibor Halász. Podľa zápisu v 7. minúte dal až dva góly, ale podľa strelca to bude skôr omyl.

„Hrali sme proti mladým chalanom a aj rozhodca bol veľmi mladý. Podľa mňa sa trochu pomýlil. Góly padali asi v dvojminútových intervaloch. Je pravda, že v 14. minúte sme vyhrávali už 4:0,“ uviedol 35-ročný hráč Horného Baru.

Tibor Halász (druhý sprava) sleduje loptu.
Tibor Halász (druhý sprava) sleduje loptu. (Zdroj: Archív T. H. )

Práve štvrtý zásah domácich považuje za svoj najkrajší v zápase. „Loptu som trafil po centri nožničkami,“ prezradil.

V polčase vyhrával Horný Bar už 10:0, Tibor Halász už mal na konte päť gólov. Práve preto ho chceli vystriedať.

„Tibor je veľmi dobrý ofenzívny hráč, nechceme ho však veľmi propagovať, aby nám ho niekto neuchmatol,“ poznamenal napoly veselo, napoly vážne Arpád Nagy. Dodal však, že ich top strelec si práve stavia dom v obci a tak verí, že už nikam neodíde.

Výborná partia

„Chceli ma v polčase vystriedať, aby som už nedal ďalšie góly, nie že si ma náhodou všimne nejaký iný klub,“ hovoril so smiechom Tibor Halász.

„Nedal som sa. Hovoril som im, že chcem ostať na ihrisku, keď mi to tam padá, a aj keby signalizovali striedanie, ihrisko by som neopustil,“ dodal, ale tón jeho hlasu prezrádzal, že ide len o žart, podpichovanie.

Halász strávil väčšinu kariéry v Hornom Bare, ale niekoľko sezón si zahral aj v okolitých kluboch. Okúsil si aj piatu ligu v Lechniciach, ale pre skvelú partiu sa vrátil do Horného Baru.

„Z tréningu často pôjdeme domov o polnoci alebo aj neskôr. Máme v kabíne televízor, saunu, máme sa fajn,“ tvrdí Halász.

Nezabudne vyzdvihnúť predsedu klubu Arpáda Nagya, ktorý srdcom a dušou pracuje pre miestny futbal. „Je to skvelý človek, všetci ho majú radi. Futbal v Hornom Bare by bol bez neho nepredstaviteľný,“ zdôraznil ofenzívny hráč.

Som vďačný mojej snúbenici, ktorá vždy stojí pri mne. Či je leto, či zima, príde si so mnou zabehať, alebo si aj zahrať s loptou, dodal Tibor Halász.

Strelecky sa mu darí

Tibor Halász nosí na drese sedmičku ako jeho veľký vzor Cristiano Ronaldo. Teraz je v laufe. V predchádzajúcom kole dal na pôde TJ Kútniky tri góly.

Strelecky sa mu začalo dariť od 4. kola, keď sa zo svojho zaužívaného postu ľavého záložníka presunul na hrot útoku.

„Za päť kôl som dal deväť gólov, a teraz v jednom zápase osem. Musím si zaklopať, teraz mi to padá,“ usmieval sa.

Tibor Halász nosí na drese číslo 7 ako jeho idol Cristiano Ronaldo.
Tibor Halász nosí na drese číslo 7 ako jeho idol Cristiano Ronaldo. (Zdroj: Archív T. H.)

V sezóne 2012/2013 hral za Lúč na Ostrove, ktorý vtedy vyhral súťaž. Za 30 kôl dal 33 gólov, ale korunu pre kráľa strelcov nezískal.

Predbehol ho totiž spoluhráč Alexander Csicsay, prezývaný Egér. On zaknihoval za sezónu 40 presných zásahov.

Momentálne je najlepším strelcom VII. ligy Štefan Juhos z Trhovej Hradskej s 18 gólmi. Tibor Halász dal o gól menej. „Lákalo by ma byť najlepším strelcom. Spoluhráči mi sľúbili, že mi v tom budú pomáhať. Bez nich by som nebol taký úspešný,“ dodal.