Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Obaja kormideníci po derby vyzdvihli súpera

Sportnet|Publikované 4. dec 2005 o 23:00

Poprad - Košičanky neponechali pod Vysokými Tatrami nič na náhodu a už v prvej štvrtine ukázali domácemu kolektívu, kto bude v tomto súboji kraľovať.

Po desiatich minútach viedli o dvanásť bodov a hoci Poprad robil, čo mohol, proti tak skúsenému súperovi sa už späť do stretnutia vrátiť nedokázal.

"Myslím si, že zápas sa rozhodol už v prvom polčase. V druhom sme sa presingom pokúšali zvrátiť výsledok. Ukázalo sa, že s tým obrovským nasadením, ktoré sme mali po obrátke, sme mohli hrať od začiatku. Aj sme chceli, nezrealizovali sme to a preto malo stretnutie takýto priebeh. Na druhej strane si myslím, že súper disponuje kvalitným kádrom a zaslúžene sme prehrali. Aj keď by to tréner nemal hovoriť, je to tak," konštatoval kormidelník Popradu Ladislav Štajger. Hosťujúce družstvo sa v úvode až príliš ľahko dostalo do pohodlného náskoku.

"Čo k tomu povedať. Videli ste sami, že to možno bolo o nejakej trojke, ktorú sme my z voľnej pozície nedali a následne na to nám súper dve trojky dal. Hráčky Košíc boli dôraznejšie, psychicky boli na tom bol lepšie a od začiatku prejavovali väčšiu túžbu po víťazstve. My až v závere a to na tak kvalitného súpera nestačí," zdôraznil L. Štajger. V základe síce nastúpila na rozohrávke Iveta Bieliková, ale na ihrisku bola len veľmi krátko.

"Stále má chronické zranenie achilovej šľachy a ja môžem robiť len to, čo rozhodne lekár. Skúsili sme to zaťažiť, bolelo ju to a preto sa už viac na ihrisko nevrátila," neradostne ozrejmil L. Štajger.

Hosťujúci kouč Vladimír Karnay bol ešte pred týždňom v Poprade ako tréner Cassovie, v sobotu už K Cero I.C.P. "Život je taký, prináša zmeny. Opäť som tu a teraz čakám Popradčanky v Košiciach," reagoval na túto skutočnosť V. Karnay, ktorý zhodnotil stretnutie týmito slovami:

"Z oboch strán sme videli veľmi kvalitný extraligový výkon a veľmi dobrý zápas. Som potešený, že dievčatá sa snažili na ihrisku plniť to, čo som sa im za tie dva dni snažil vštiepiť. Uvidíme, čo bude ďalej, toto víťazstvo nás určite veľmi potešilo. Potrebujeme viac takýchto zápasov s ťažšími súpermi, aby nám zdvihli sebavedomie a aby sme v Eurolige dosiahli aspoň jedno víťazstvo a produkovali hru, na ktorú toto družstvo má," povedal nám staronový tréner K Cero, ktorý nechcel vyzdvihovať jednotlivé hráčky svojho kolektívu.

"Hru vždy tvorí tím a všetko sa odvíja od tímovej práce. Jednotlivkyňa nemôže vyhrať zápas, pretože Poprad má svoju kvalitu," zdôraznil V. Karnay.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.