Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Obaja kapitáni sú so žrebom spokojní

Sportnet|Publikované 22. apr 2006 o 00:00

LOVDIV - Na antukových dvorcoch v bulharskom Plovdive dohrali včera aj skupinu D turnaja euro-africkej zóny Pohára federácie a po víťazstve Izraela nad ...

Daniela Hantuchová sa po dvoch dňoch tréningu v Bratislave vrátila včera do Plovdivu a dnes nastúpi proti Angličanke Anne Keothavongovej v semifinále turnaja. FOTO - TASR/AP

PLOVDIV - Na antukových dvorcoch v bulharskom Plovdive dohrali včera aj skupinu D turnaja euro-africkej zóny Pohára federácie a po víťazstve Izraela nad Bieloruskom (2:0) žrebovali program dnešného semifinále. Slovensko sa ako najvyššie nasadený tím stretne s Veľkou Britániou (č. 15), druhú dvojicu tvoria Izrael (5) - Srbsko a Čierna Hora (9). Víťazi postúpia do júlovej baráže o účasť v II. svetovej skupine.

"Veľká Británia je relatívne ľahší súper než Srbsko a Čierna Hora so svetovou sedemnástkou Anou Ivaničovou," vravel optimisticky naladený kapitán tímu Slovenska Mojmír Mihal. "V dvojhrách postavím Magdalénu Rybárikovú a Danielu Hantuchovú a najradšej by som bol, keby sa už záverečná štvorhra nemusela hrať. Súpera nesmieme podceniť, veď britský tím vyhral neľahkú skupinu, kde bolo Maďarsko, Ukrajina i domáce Bulharsko. Ale ak naše dievčatá predvedú svoj tenis, víťazstvo a postup by nám nemali ujsť."

Veľká Británia má na poste jednotky 22-ročnú Anne Keothavongovú (150. vo WTA), ktorú delí vo svetovom rebríčku od Hantuchovej 134 miest. Anglická dvojka Elena Baltachová (205.) má lepší renking ako Rybáriková (287.), ale naša juniorka hrá na turnaji vo veľmi dobrej forme.

"Aj ja som so žrebom spokojný," povedal kapitán britského tímu Colin Beecher. "Proti Slovensku, ktoré má hráčku svetovej špičky Hantuchovú, avšak aj neznámu Rybárikovú, máme väčšiu šancu ako proti Izraelu s dvoma hráčkami z top-40 Peerovou i Smashnovovou. Dva body by sme mohli získať v zápase dvojok a vo štvorhre."

Tenistky V. Británie sa o žrebe dozvedeli na dvorcoch práve po popoludňajšom tréningu. "Čo mám na to povedať? Hrať proti Hantuchovej je pre mňa ako sviatok. Hrám zväčša turnaje nižšej kategórie, kde sa s takými dobrými hráčkami nestretávam. Preto aj proti Daniele nastúpim po prvý raz," vravela tenistka čiernej pleti. V Plovdive vybojovala v troch zápasoch iba jedno víťazstvo, zato Baltachová vyhrala všetky dvojhry aj štvorhry s deblovou špecialistkou Claire Curranovou - dovedna sa zaslúžila o šesť víťazstiev. V. Británia zdolala Ukrajinu 3:0, Bulharsko 2:1, Maďarsko 2:1 a vyhrala skupinu C.

Slovensko po výsledkoch s Luxemburskom 3:0, Holandskom 2:1 a Fínskom 3:0 vyhralo skupinu A a potom dva dni čakalo na semifinálového súpera. Včera si hráčky zatrénovali bez Hantuchovej, ktorú kapitán Mihal na dva dni uvoľnil a v stredu odcestovala domov. Včera podvečer sa vrátila. V nedeľu oslávi Daniela 23. narodeniny.

Naša druhá hráčka v singloch Rybáriková má na turnaji v singloch bilanciu 3:0, získala aj skalp Holanďanky Tamalovej, ktorá je v rebríčku o vyše 140 miest pred ňou. "Baltachovú vôbec nepoznám, z počutia viem, že má dobrý servis a strieľa údery. Kapitán Mojmír Mihal mi určite dobre poradí. Ako sa poznám, ráno pred zápasom budem trochu nervózna. Je to jeden z najdôležitejších zápasov mojej kariéry, ale pán Mihal vie, ako ma upokojiť, povzbudiť," poznamenala 17-ročná tenistka.

V Plovdive bolo včera polooblačno a 21 stupňov Celzia, podobné počasie hlásili aj nadnes. Semifinále sa začína o 10.00 h miestneho času, v Bulharsku je o jednu hodinu viac ako u nás.

Program Pohára federácie

Semifinále turnaja v Plovdive

Slovensko - V. Británia

Dvojhry

Magdaléna Rybáriková (287.) - Elena Baltachová (205.)

Daniela Hantuchová (16.) - Anne Keothavongová (150.)

Štvorhra

Daniela Hantuchová, Janette Husárová - Elena Baltachová, Claire Currenová

Druhé semifinále

Izrael - Srbsko a Čierna Hora

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články