Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Obaja Hossovci sa presadili, no viac sa tešil Marián

Sportnet|Publikované 9. dec 2007 o 23:00

NEW YORK. Obaja bratia Hossovci sa strelecky presadili v piatkovom vzájomnom súboji NHL. Z víťazstva sa napokon tešil Marián, ktorý päť sekúnd pred

koncom zápasu poistil gólom do prázdnej bránky triumf

Atlanty nad newyorskými Rangers 4:2. Marcel Hossa vyrovnal v 5. minúte svojím premiérovým gólom v sezóne na 1:1, vzápätí však poslal hostí do vedenia Chris Drury, ale Atlanta napokon duel otočila. Obom tímom rozhodcovia neuznali po jednom góle. Najskôr na začiatku druhej tretiny kopol do puku útočník Rangers Brandon Dubinsky, v tretej časti hry potom Marián Hossa dostal puk za chrbát Stephena Valiquetta

tesne po odpískaní. Tri góly Henrika Zetterberga a bezchybný výkon Dominik Hašeka priniesli Detroitu víťazstvo 5:0 nad Minnesotou. Zetterberg zaznamenal svoj druhý hetrik v NHL, veterán Hašek chytil všetkých 19 striel hráčov Wild a vychytal 77. shutout

v kariére. O ten mohol prísť necelé dve minúty pred koncom, keď vykorčuľoval z bránky v snahe zabrániť brejkovej situácii Mariána Gáboríka. Pri puku bol napokon skôr, ale podľa rozhodcov slovenského útočníka fauloval. Hostia však početnú výhodu nevyužili. Slovákom v drese Minnesoty tento duel zjavne nevyšiel. Gáborík a Marián Demitra si na konto pripísali až tri mínusové body, Branko Radivojevič jeden.

Pavol Demitra s Mariánom Gáboríkom však prispeli asistenciami k víťazstvu hokejistov Minnesoty 2:1 na ľade Columbusu v sobotňajšom stretnutí NHL.

Po ich spoločnej akcii poslal hostí do vedenia v 14. min Aaron Voros. Gáborík posunul v strednom pásme puk Demitrovi, ktorý si nakorčuľoval do útočného pásma, z pravej strany našiel Vorosa a pre toho už nebol problém poslať puk do siete. Demitrovi sa proti Columbusu darí, veď v 28 vzájomných zápasoch nazbieral 32 bodov. Premiéru v aktuálnom ročníku zámorskej profiligy má za sebou Jaroslav Halák. Slovenský brankár sa dostal v zápase Montrealu proti Caroline do bránky na záverečných 20 minút, ale prehre 1:5 už zabrániť nedokázal. Hostia na neho vyslali sedem striel a Halák, ktorý vystriedal nováčika Careya

Pricea, inkasoval raz z hokejky Raya Whitneyho.

Hokejisti Los Angeles prehrali na svojom ľade 2:4 s

Phoenixom a nepomohol im ani gól Michala Handzuša a

asistencia Ľubomíra Višňovského. Do kanadského bodovania sa zapísal zo slovenských hokejistov

aj Marián Hossa, ale jeho presná prihrávka pri góle Todda Whitea Atlante nepomohla. Thrashers prehrali na ľade najslabšieho mužstva ligy Washingtonu 3:6.

Výsledky - piatok: Florida - NY Islanders 3:0 (0:0, 1:0, 2:0). Góly: 29. Weiss (Salej, Vokoun), 44. Horton (Allen, Peltonen), 60. O. Jokinen (Peltonen, Salei).

Dallas - Ottawa 2:4 (1:2, 0:0, 1:2). Góly: 8. Hagman (Morrow, Zubov), 59. Ribeiro (Conner, Morrow) - 6. Schubert (McAmmond, Vermette), 17. Vermette (Neil, Kelly), 47. Fisher (Redden, Alfredsson), 60. Kelly

(Heatley). Detroit - Minnesota 5:0 (1:0, 3:0, 1:0).

Góly: 18. Zetterberg (Daciuk, Hölmström), 26. Zetterberg (Franzén), 27. Hudler (Filppula, Lebda), 30. Franzén (N. Kronvall, Daciuk), 41. Zetterberg (Daciuk, Lidström). Chicago - Anaheim 3:5 (1:1, 1:2, 1:2). Góly: 2. Toews (Byfuglien, Kane), 21. Sharp (Bolland), 59. Lang (Havlát) - 14. Perry (Getzlaf, Pronger), 28. Kunitz (Perry, Getzlaf), 32. Schneider (Parros, May), 45. Getzlaf (Beauchemin), 60. Kunitz.

Phoenix - San Jose 0:1 (0:0, 0:1, 0:0). Gól: 40. M. Michálek (J. Thornton, Roenick). Edmonton - St. Louis 3:4 (1:1, 0:0, 2:3). Góly: 19. Horcoff (Hemský), 53. Nilsson (Gagner), 60. Reasoner (Horcoff, Penner) - 11. Boyes (Stempniak, McClement), 44. Boyes (E. Johnson, Tkachuk), 45. Weight (Perron), 55. Kariya (Tkachuk).

New Jersey - Washington 3:2 (2:0, 0:0, 1:2). Góly: 12. Višnevskij, 16. Zubrus (Gionta, Eliáš), 47. Zajac

(S. Brookbank, Langenbrunner) - 46. Siomin (Nicklas

Bäckström), 59. Laich (Motzko, Ovečkin). Colorado - Philadelphia 2:1 (0:0, 2:1, 0:0). Góly: 28. Hlinka (Brunette, Arnason), 40. Hejduk (Smyth, Šťastný) - 38. Briere (Timonen, Upshall). Atlanta - NY Rangers 4:2 (1:2, 1:0, 2:0). Góly: 3. Boulton (Slater, Mccarthy), 26. Dupuis (S. Kozlov, Slater), 55. S. Kozlov (Holík, Thoburn), 60. MARIÁN HOSSA (T. White) - 5. MARCEL HOSSA (Gomez, Shanahan), 7. Drury (Prucha, M. Staal).

Sobota: Tampa Bay - NY Islanders 2:3 po predĺž. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1). Góly: 44. B. Richards (Darche, Prospal), 54. B. Richards (Ouellet, Lecavalier) - 33. Guerin (Comrie), 51. Hilbert (Hunter), 65. Sillinger (Campoli, Vašíček). San Jose - Buffalo 1:7 (1:0, 0:4, 0:3). Góly: 15. Ozolinš (Pavelski, Marleau) - 25. Kotalík (D. Roy, Lydman), 28. Connolly, 33. M. Ryan (Mair, Lydman), 38. Gaustad (B. Campbell, Connolly), 53. D. Roy (Stafford, B. Campbell), 57. Gaustad (Afinogenov, Pratt), 58. Vanek (Paetsch, Pominville).

Nashville - Anaheim 4:2 (2:0, 1:1, 1:1). Góly: 6. Tootoo (Fiddler), 20. Radulov (Židlický, Bonk), 30.

Suter (Tootoo, Fiddler), 50. Smithson (Ortmeyer) - 35.

Hnidy, 57. Getzlaf (Kunitz). Columbus - Minnesota 1:2 (0:1, 1:0, 0:1). Góly: 21. Žerdev (Chimera, Peca) - 14. Voros (DEMITRA, GÁBORÍK), 43. Rolston (Johnsson, Bouchard). Vancouver - Pittsburgh 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1). Góly: 44. Kesler (Burrows, W. Mitchell) - 19. Sýkora (Malkin, Laraque), rozhodujúci sam. nájazd Letang. Toronto - Boston 1:2 (1:1, 0:1, 0:0). Góly: 11. J. Blake (Kubina, Gill) - 13. Kobasew (Hunwick, A. Ward), 30. Wideman (Bochenski, Metropolit). Washington - Atlanta 6:3 (2:0, 3:1, 1:2). Góly: 9. Nicklas Bäckström, 10. J. Schultz (Siomin), 25. Pettinger (Ovečkin, Nicklas Bäckström), 35. Ovečkin (Poti, Nicklas Bäckström), 36. Green (Fleischmann), 46. Green (V. Kozlov, Morrisonn) - 33. T. White (MARIÁN HOSSA, Kovaľčuk), 48. T. White (Hävelid, Kovaľčuk), 50. Holík (S. Kozlov). Montreal - Carolina 1:5 (0:2, 1:2, 0:1). Góly: 30. Kosticyn (Kovaľov, Plekanec) - 4. Cole (Cullen, Ray Whitney), 13. E. Staal (Justin Williams, Walker), 32. BrindďAmour (Larose, Justin Williams), 40. Ray Whitney

(Seidenberg, Cullen), 47. Ray Whitney (Cole, Cullen).

Los Angeles - Phoenix 2:4 (1:1, 0:1, 1:2). Góly: 7. Kopitar (D. Brown, VIŠŇOVSKÝ), 51. HANDZUŠ (Calder,

Willsie) - 19. M. Tjärnqvist (Jovanovski, Sjöström), 22. Vrbata (Hanzal, Sjöström), 53. Ballard (Doan, Mueller), 60. Doan (Sjöström, Hanzal).

Slováci v NHL

1. Marián Hossa (Atlanta)26121426

2. Marián Gáborík (Minnesota)24101323

3. Zdeno Chára (Boston)2841317

4. Miroslav Šatan (NY Islanders)287916

5. Ľubomír Višňovský (Los Angeles)2911617

6. Richard Zedník (Florida)258614

7. Ladislav Nagy (Los Angeles)255914

8. Jozef Stümpel (Florida)2941014

9. Pavol Demitra (Minnesota)165813

10. Andrej Meszároš (Ottawa)284812

11. Marek Svatoš (Colorado)259110

12. Branko Radivojevič (Minnesota)27268

13. Marcel Hossa (NY Rangers)25156

14. Michal Handzuš (Los Angeles)29336

15. Tomáš Kopecký (Detroit)24134

16. Andrej Sekera (Buffalo)17112

17. Milan Jurčina (Washington)25112

18. Branislav Mezei (Florida)26112

19. Ivan Baranka (NY Rangers)1011

20. Štefan Ružička (Philadelphia)7000

Brankári

(za menom nasleduje počet zápasov, gólový priemer,

percentuálna úspešnosť zákrokov):

Peter Budaj (Colorado)172,9588,07

Jaroslav Halák (Montreal)13,0083,30

Kanadské bodovanie

1. Lecavalier (Tampa Bay)29192645

2. Kovaľčuk (Atlanta)29231740

3. Zetterberg (Detroit)28211940

4. Alfredsson (Ottawa)27192140

5. Crosby (Pittsburgh)29142640

6. Iginla (Calgary)29162238

7. Sundin (Toronto)30142236

8. St. Louis (Tampa Bay)29102636

9. Ovečkin (Washington)29211435

10. Thornton (San Jose)28122335

TABUĽKY

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia

1. New Jersey281610274:6834

2. Philadelphia271510281:7432

3. Pittsburgh291512286:8032

4. NY Rangers291512266:6532

5. NY Islanders281412263:7730

Severovýchodná divízia

1. Ottawa28187392:7739

2. Boston281510373:7133

3. Montreal291411483:8532

4. Toronto301212691:9930

5. Buffalo271313185:7727

Juhovýchodná divízia

1. Carolina301611396:8935

2. Atlanta291414180:9629

3. Tampa Bay291313389:8729

4. Florida291315176:8127

5. Washington291017271:8522

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia

1. Detroit28206297:6442

2. St. Louis26169167:5933

3. Columbus291311574:7331

4. Nashville271411280:8230

5. Chicago281412283:8030

Severozápadná divízia

1. Vancouver291610378:6835

2. Minnesota291611272:7434

3. Colorado281512182:8131

4. Calgary291113578:8827

5. Edmonton301316178:8827

Pacifická divízia

1. San Jose28159471:6534

2. Dallas301511485:7834

3. Anaheim311413477:8832

4. Phoenix281315068:8026

5. Los Angeles291116282:9524

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.