Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

O zostupe Trebišova do štvrtej ligy sa rozhoduje

Prezident trebišovského Slavoja Miroslav Eliáš. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 27. jún 2012 o 22:00

Prehra Ružinej v baráži o postup do II. ligy odsunula Trebišovčanov do roly zostupujúceho. Nádej na záchranu ešte žije, o osude mužstva sa rozhodne v najbližších dňoch.TREBIŠOV. Futbalisti trebišovského Slavoja sú v tejto chvíli zostupujúcim mužstvom do štvrtej ligy.

Rozhodla o tom prehra Ružinej v barážovom stretnutí o postup do druhej ligy so Šamorínom, ktorý vyhral 2:1 a Ružínčania ostali v treťoligovej súťaži, čím Slavoj odsunuli o poschodie nižšie.

Trebišovské A-mužstvo vo svojej storočnej histórii ešte tak nízko nehralo.

Zemplínčania obsadili v tretej lige Východ v práve skončenej sezóne 15. miesto, ktoré síce je zostupovým, ale keďže druholigová ružomberská rezerva, územne patriaca do východnej skupiny, v budúcom ročníku už v II. lige hrať nebude, mal ju nahradiť vo vyššej súťaži celok z druhého miesta TJ Baník Ružiná.

Tým by sa automaticky Slavoj v súťaži zachránil. „My sme boli presvedčení, že 15. priečka nám na záchranu bude stačiť. Avšak v posledných dvoch týždňoch sa udialo niekoľko zvláštnych vecí a zrazu sa hrala baráž, ktorá minimálne v takomto zložení sa hrať nemala,“ povedal na úvod prezident klubu Miroslav Eliáš.

„Všetko sa to začalo už vlani v lete, keď do III. ligy Východ pribudol čudným spôsobom ako 17. tím Námestovo.“

V amatérskych podmienkach

Slavoj do súťaže nevstupoval s veľkými očami a v kádri mal iba poväčšine vlastných odchovancov.

„Rozpočet sme mali o tretinu nižší ako vlani a pracovali sme v amatérskych podmienkach. Dali sme preto príležitosť našim mladým odchovancom. S daným rozpočtom sme nemohli pomýšľať na vyššie priečky. Chcel by som sa chlapcom poďakovať za to, čo predviedli,“ hovoril M. Eliáš.

Podľa neho bolo v silách mužstva umiestniť sa v tabuľke na lepšej priečke. „Mužstvá na spodných miestach delilo iba pár bodov, ak by sme vyhrali o jeden zápas viac, mohli sme byť inde.“

Situácia okolo toho, v akej súťaži bude Trebišov pôsobiť v nasledujúcom ročníku, by sa podľa M. Eliáša mala vyjasniť v priebehu najbližších dní.

„Existuje ešte šanca, aby sme aj naďalej mohli hrávať tretiu ligu. V priebehu najbližších dní sa o tom má definitívne rozhodnúť,“ uviedol šéf trebišovského futbalu.

„Keďže táto sezóna je plná prekvapení, verím že cesta na záchranu Slavoja stále žije.“

Zánik nehrozí

V prípade, že sa potvrdí zostup Trebišova, mužstvo by hralo až IV. futbalovú ligu Východ, teda súťaž, ktorá len prednedávnom niesla názov Majstrovstvá regiónu.

Najčernejšie scenáre však hovoria o tom, že futbalu v meste hrozí zánik.

„Nebojím sa o to, žeby sa tak stalo. Určite neodskočíme z boja a tím v nasledujúcej sezóne do tretej alebo štvrtej ligy prihlásime,“ tvrdil prezident, ktorý nám prezradil, že letná príprava mužstva by mala odštartovať počas budúceho týždňa.

V Slavoji majú za sebou jednu z menej vydarených sezón. „Veríme, že v roku osláv storočnice futbal v meste neskončí,“ uzavrel M. Eliáš.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.