Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

O víťazstve Starej Ľubovne rozhodli dva druhopolčasové góly

Víťazný duel so Zámutovom. Stará Ľubovňa zabodovala naplno. (Autor: Ladislav Maščuch)
Sportnet|Publikované 28. okt 2013 o 23:00

Futbalisti Starej Ľubovne majú oficiálnu jesennú domácu rozlúčku za sebou. A bola úspešná.

Aj keď je veľmi pravdepodobné, že sa futbalisti Starej Ľubovne v tomto kalendárnom roku, v rámci plánovaného predohrávania prvých jarných kôl, domácim fanúšikom ešte predstavia, oficiálnu jesennú domácu rozlúčku už majú za sebou. A bola úspešná.

STARÁ ĽUBOVŇA. Nebezpečný Zámutov, ktorý mal pred vzájomným súbojom v tabuľke V. ligy len o dva body menej, zdolali 2:0.

Aj keď bodové manko z dvoch dovtedy posledných domácich duelov vyretušovali Staroľubovnianci čiastočne trojbodovým ziskom v Hanušovciach, ďalšia domáca strata by už bola nepríjemná.

„Chceli sme nadviazať na výkon z uplynulého kola a najmä zopakovať plný bodový zisk, keďže v predošlých domácich stretnutiach nám to nevyšlo,“ potvrdil v úvode naše slová kapitán MFK Jozef Kosturko.

„Prvý polčas bol z našej strany trocha ustráchaný. Mali sme v ňom miernu prevahu, súper hrozil len sporadicky, ale opäť sa potvrdila naša stará slabina, a to premieňanie šancí,“ pristavil sa pri téme, ktorá by už zrejme bola dobrým námetom aj na vytvorenie seriálu.

Domáci tým odmietli možnosť spraviť si zápas jednoduchším už v úvodnom dejstve.

Utrpeli gól

Našťastie, góly po obrátke predsa len prišli. Po hodine hry a sérií dorážok dotlačil napokon loptu do siete Ľ. Mariančík.

„So spoluhráčmi sme sa po zápase zhodli na tom, že ten gól sme nestrelili, ale utrpeli,“ odľahčene konštatoval jeho 'parťák' zo stredu zálohy.

Súhlasil s konštatovaním, že presný zásah zaznamenali skôr silou vôle než futbalovým kumštom. Práve tá je najviac potrebná vo chvíľach, keď to nejde úplne podľa predstáv. Zaslúženou čerešničkou bola následná poistka v podobe druhého gólu.

„Po druhom góle sme sa upokojili, trocha sa zatiahli a aj keď od tej chvíle mali hostia viac z hry, umnou hrou sme si už výsledok postrážili,“ poznamenal na margo zvyšného priebehu.

Aj keď v pôvodnom zápise figuroval ako strelec oboch gólov Štefánik, v skutočnosti zaznamenal len ten druhý, keď sa po rohovom kope presadil na prednej žrdi a krížnou hlavičkou poslal loptu druhýkrát do súperovej siete.

„Sme veľmi radi, že sa mu začalo dariť aj strelecky, vidno, že tým trocha pookrial. Je to veľmi pracovitý futbalista, typický 'hroťák'. Strieľanie gólov ma v popise práce a verím, že v tom bude pokračovať aj v ďalších zápasoch. Veľmi by nám to pomohlo,“ pochválil a zároveň motivoval do ďalšej práce mladého spoluhráča. Kosturko ocenil aj hru súpera.

„Zámutov sa prezentoval sympatickým štýlom, jeho hráči nebetónovali, chceli hrať futbal.“ Proti takýmto celkom sa hrá každému tímu určite lepšie a aj pre fanúšika je takýto zápas oveľa príťažlivejší.

Zbytočne nestrácať body a postúpiť

Na rozsiahlejšie analýzy prvej polovice sezóny, ako aj úvahy o ďalšom smerovaní staroľubovnianskej futbalovej lode bude dostatok času počas zimnej prestávky, avšak skutočnosť, že zverenci Petra Drobňáka už nastúpili takmer proti všetkým súperom nás viedla k otázke, na čo si súčasné družstvo v tejto súťaži môže trúfať.

„Určite by sme sa chceli pohybovať na priečkach, ktoré po chystanej reorganizácii budú znamenať postup o jednu úroveň vyššie,“ zdupľoval známy fakt.

Aké konkrétne umiestnenie na to bude stačiť v tejto chvíli nevedno, preto určite netreba zaspať na vavrínoch.

„My sme si konár pod sebou podpílili sami, keďže sme do tejto chvíle postrácali veľa bodov, najmä na domácej pôde,“ jasne pomenoval príčiny, ktoré ich stáli lepšie umiestnenie v priebežnej tabuľke.

„Na mysli mám predovšetkým duely proti Radvani, Pakostovu, Ľuboticiam či Pušovciam, kde súper síce ukázal svoju kvalitu, napriek tomu sme v ňom neboli ďaleko od bodového zisku. Mať o takých sedem bodov viac, boli by sme na tom oveľa lepšie. Ale na keby sa nehrá,“ racionálne dodal.

Navyše vie, že nemá zmysel horekovať nad tým, čo bolo. „Tieto straty neboli ničím príjemným, určite nás mrzia, snažíme sa však hľadieť dopredu. Chceme bodové konto zveľaďovať tak, aby sme po skončení sezóny spoločne dosiahli náš cieľ. Musíme kráčať postupnými krokmi. Teraz už zameriame pozornosť na najbližší zápas v Kračúnovciach, kde nás opäť čaká ťažký súper,“ dodal na záver tento 27-ročný hráč, ktorý nielen svojimi výkonmi na ihrisku, ale aj prístupom a správaním mimo neho potvrdzuje, že kapitánska páska mu patrí právom.

V podobe víťazstva a prelomenia domácej smoly dostal od spoluhráčov zrejme ten najkrajší darček k minulotýždňovým narodeninám.

Fakty zo zápasu

Stará Ľubovňa – Zámutov 2:0 (0:0)

Góly: 60. Ľ. Mariančík, 66. Štefánik. ŽK: Havrilčák, Dudáš, Jenčko (všetci hostia), rozhodovali: Mati – Gaľa, Hrinda, 200 divákov. MFK: Kontra – R. Nemergut, Demčák (69. Kessel), Pristaš, Jur. Kosturko, Ľ. Mariančík, Joz. Kosturko, Selep, Mušinský, Sikorjak (75. Martinek), Štefánik (86. Arendáč)

dd

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.