Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

O víťazstve Dlhého Klčova rozhodol hetrikom Čorba

Sportnet|Publikované 4. okt 2005 o 00:00

Dlhé Klčovo - Nedeľňajší zápas V. ligy, skupiny Severovýchod medzi domácim mužstvom a Medzilaborcami mal veľmi dobrú úroveň. Obidve mužstvá počas

celého zápasu hrali útočný futbal, rozdiel bol len v streľbe. Domácim sa pred pokutovým územím hostí lepšie darilo , hostia boli v zakončovaní gólových príležitostí nepresní. Mohli sa síce ujať vedenia už v 5. minúte, ale V. Lukačik poslal loptu nad domácu bránku. Nasledovali strelecké pokusy domácich. Najprv Ihnát hlavičkoval tesne vedľa brány a Kostelnikovú tvrdú strelu vyrazil brankár Vasilenko. Rovnako dvakrát nepresní boli aj medzilaborčania Turok-Heteš a Lukáč, ktorých strely minuli domácu bránku. Úspešnejší bol v 25. minúte M. Černega, ktorý strelil po samostatnej akcii gól, ale rozhodca ho pre postavenie mimo hry neuznal. O tri minúty neskôr sa domáci ujali vedenia 1:0 gólom Čorbu, ktorý svoje strelecké schopnosti potvrdil aj v ďalšom priebehu zápasu. To hostí vyburcovalo k zvýšenej bojovnosti a snažili sa o vyrovnanie. Ale nepodarilo sa im to preto, že dve strely M. Černegu domáci brankár Janok chytil a Vasiľ bránku netrafil. Päť minút pred prestávkou domáci zvýšili vedenie na 2:0, keď strelcom gólu bol opäť Čorba. Aj v druhom polčase začali lepšie hrať domáci a už v 49. minúte strelil svoj tretí gól Čorba a roztlieskal domáce obecenstvo. Až do konca zápasu sa útoky striedali na jednej i druhej strane ihriska, ale gól sa už nikomu streliť nepodarilo, hoci šance si hráči vypracovali. Z domácich to bol Kaliáš, Homoľa a Čorba, ktorých strely boli tvrdé a presné, ale brankár Vasilenko potvrdil svoje kvality a nedovolil im zvýšiť vedenie. Ani hosťom sa nepodarilo zmeniť výsledok, lebo strely Vasiľa, Turoka-Heteša a V. Lukačika boli nepresné.

Po zápase mali tréneri mužstiev rozdielne nálady. "Vyhrať s vedúcim mužstvom z tabuľky rozdielom triedy je aj na vlastnom ihrisku náročné a máme veľkú radosť z toho, že sa nám to podarilo. Bolo to hlavne preto, že dobrý výkon podala naša obrana, ktorá dávala pozor hlavne na najlepších strelcov hostí M. Černegu a Gavaľu a v útoku sa strelecky zaskvel Čorba," povedal šťastný tréner domácich Michal Ihnát. Prehra bola pre Medzilaborce krutá, čo potvrdil aj tréner Alojz Špak. "Hoci výkon mužstva nebol zlý, nedarilo sa nám po streleckej stránke a nedokázali sme premeniť ani čisté gólové šance, čo v predchádzajúcich zápasoch sa stávalo len zriedka," povedal sklamaný tréner hostí , ktorý zároveň dodal, že jednoduché to nebudú mať ani na budúcu nedeľu, kedy na domácom ihrisku budú hrať s kvalitným mužstvom Kamenice nad Cirochou derby zápas.