Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

O Vargu má záujem prvodivízny Sheffield Wednesday

Sportnet|Publikované 29. okt 2002 o 23:00

Sheffield - Anglický prvodivízny klub Sheffield Wednesday prejavil záujem o angažovanie 30-ročného slovenského futbalového obrancu Stanislava Vargu

zo Sunderlandu. Trápiace sa "sovy" sú v druhej najvyššej súťaži momentálne na zostupovom 22. mieste a nutne potrebujú vystužiť stred obrany.

Tréner populárneho tímu zo Sheffieldu Terry Yorath nie je spokojný s defenzívou svojho tímu, v ktorej navyše chýba pre trest jedna z opôr Danny Maddix. Yorathov pokus o získanie Michaela Duberryho z Leedsu, či Stephena Caldwella z Newcastlu nevyšiel a tak sa v pondelok obrátil s urgentnou prosbou na bossa Sunderlandu Howarda Wilkinsona. "Potrebujem schopného stredného obrancu!," jasne deklaroval Yorath svoju požiadavku. Varga nemá miesto v základnom kádri Sunderlandu a tak by práve jeho prestup na Hillsborough mohol byť najschodnejším riešením situácie pre obe strany.

Kormidelník Sunderlandu sa však ešte predtým vyjadril, že možno dá bývalému slovenskému reprezentantovi šancu. "Nemám voči Vargovi žiadne predsudky, beriem ho ako každého iného hráča v našom klube. Trénuje s nami, hráva za rezervu a nevylučujem, že sa časom objaví aj v prvom tíme," povedal Wilkinson, ktorý na lavičke Sunderlandu vystriedal po nepresvedčivom vstupe do sezóny Petra Reida.

(TASR)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.