Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

O triumfe Svidníka rozhodla väčšia túžba jeho hráčov po víťazstve

Sportnet|Publikované 27. okt 2003 o 23:00

Svidník - Futbalisti FK Drustav Svidník-Hrabovčík čakali na domáce víťazstvo štyri kolá, aby sa nakoniec dočkali proti Čani. Treba napísať, že domáci

hráči obrátili papierové predpoklady naruby celkom zaslúžene, pretože ich túžba po plnom bodovom zisku predovšetkým v druhom polčase bola evidentná a v konečnom dôsledku aj rozhodujúca.

Počas celej jesene tréner Svidníka F. Vilím nabádal svojich zverencov k zvýšenej bojovnosti, ochote behať, pobiť sa o výsledok aj za nepriaznivého stavu a zápas s Čaňou bol jasnou demonštráciou jeho ideového razenia. "Toto stretnutie bolo z našej strany bojovné, nechýbalo nám nasadenie, no nepremenili sme niekoľko dobrých príležitostí. Nakoniec sme inkasovali a vyzeralo to všelijako, ale musím sa chlapcom poďakovať, že sa v druhom polčase nepoddali a dotiahli tento zápas do víťazného konca, lebo hoci sme si vypracovali dostatok šancí, Čaňa nebola vôbec ľahkým súperom. V III. lige sú skoro všetky mužstvá na rovnakej úrovni a rozhoduje to, kto viac zabojuje. Chlapci si to dnes vzali k srdcu a pochopili, že cesta k úspechu nevedie len cez technickú vyspelosť, ale že musia pridať aj pohyb a bojovnosť. Bez toho sa futbal už hrať nedá. Dobre, že sme zvíťazili, pretože ďalšie zaváhanie sme si už dovoliť nemohli. Pokiaľ by sme prehrali, bolo by to veľmi ťažké pre mňa, pre mužstvo a aj pre celý Svidník," povedal F. Vilím.

Aj napriek všeobecnej spokojnosti sme sa s F. Vilímom predsa len museli pristaviť pri inkasovanom góle z rohového kopu, pretože aj v poslednom vystúpení v Sobranciach inkasovali Svidníčania v oboch prípadoch práve po rohových kopoch. "V piatok sme rohové kopy nacvičovali 20 minút a opäť sme inkasovali práve po rohu. Poviem pravdu, z rohových kopov mám pomaly nočnú moru. Máme však dosť vysokých hráčov, preto si naše zaváhania vysvetľujem ako nezodpovednosť a slabú koncentráciu," mienil F. Vilím.

Čaňa podľa slov jej trénera F. Hoholka prišla do Svidníka neprehrať, ale keďže jeho zverenci nedokázali nájsť účinnú protizbraň proti bojovnosti domácich, ostala takmer celá ťarcha výsledku ležať na pleciach brankára Dedinského, ktorý aj napriek dvom inkasovaným gólom bol najvýraznejšou postavou hostí. No ani on prehru svojho tímu odvrátiť nedokázal. "Do zápasu sme nastupovali s cieľom neprehrať. Vedeli sme o našej hernej kvalite, vedeli sme o kvalite súpera. Prvý polčas sa aj vyvíjal podľa našich predstáv, no po zmene strán sme pre mňa nepochopiteľne z ihriska odišli. Ešte cez polčas som upozorňoval chlapcov, že domáci musia hrať vabank a dôrazne pôjdu za tromi bodmi. Nakoniec sa ukázalo, že proti nám dnes stačilo zabojovať, pretože pod tlakom sme urobili dve chyby, ktoré nás stáli body. Myslím si, že v prospech Svidníka rozhodla väčšia túžba po víťazstve, resp. fakt, že naši starší hráči hrajú len toľko, koľko potrebujú. K výkonu rozhodcu sa vyjadrovať nebudem, lebo to nie je v mojej kompetencii. Táto prehra je z nášho pohľadu zbytočná," hodnotil stretnutie F. Hoholko. Ten nemal problém priznať, že prehra jeho tímu je zaslúžená a hneď pridal aj vysvetlenie prečo Čaňa uhrala výsledok aký uhrala. "Nám zlyhal stred poľa, čo je v súčasnom futbale základ úspechu, pretože útočníci nedostávali lopty a takto sa dá uspieť iba veľmi ťažko. Všetko smerovalo cez Puháka, lebo mladý Török ešte nespĺňa okrem niekoľkých náznakov treťoligové kritéria, preto keď k tomu pridáme výpadok stredovej formácie, dostaneme kompletný obraz o našom ofenzívnom potenciáli. Domáci viac behali, pozbierali viac lôpt a to dnes platilo," vypočítal základné atribúty, ktoré rozhodli o konečnom výsledku v neprospech jeho tímu F. Hoholko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.