Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

O tom, či budú hrať Slováci v Košiciach, sa rozhodne čoskoro

Slovenskí hokejoví reprezentanti. (Autor: TASR)
Patrik Fotta|Publikované 15. máj 2018 o 11:26

Štadióny čakajú pred MS 2019 rekonštrukcie.

KOŠICE. Pozornosť hokejových priaznivcov je momentálne upretá na prebiehajúce majstrovstvá sveta v Dánsku.

Aj organizátori budúcoročného svetového šampionátu, ktorý hostí Slovensko, sledujú dianie v Kodani a Herningu, aby sa inšpirovali pri prípravách na mimoriadne významnú športovú udalosť.

Bratislavu a Košice čakajú v najbližších mesiacoch veľké prípravy, na ktoré bude dozerať aj Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).

"Organizácia je už v plnom prúde. Pripravujeme šampionát po stránke technickej - oba štadióny čaká úprava priestorov, ale aj organizačnej. Pracujeme napríklad na stratégii predaja vstupeniek, rokujeme s marketingovými partnermi, pripravujeme komunikačnú stratégiu, prácu s dobrovoľníkmi atď. V najbližšom čase verejnosti predstavíme koncept šampionátu. Samozrejme, sledujeme aj dianie v Dánsku, nielen z hľadiska výkonov našej reprezentácie, ale aj z hľadiska tamojšej organizácie," povedala PR manažérka SZĽH Michaela Grendelová.

Najbližšia inšpekcia začiatkom júna

V súčasnosti sa najväčšia pozornosť sústredí na rekonštrukciu a prípravu štadiónov – ZŠ Ondreja Nepelu v Bratislave a Steel Arény v Košiciach.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.