Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

O takomto vyprevadení do pohárovej Európy, aké im pripravili Košičania, sa Prešovčanom nesnívalo

Sportnet|Publikované 7. nov 2002 o 23:00

Prešov - O takomto vyprevadení do pohárovej Európy, o aké sa hádzanárom Farmakolu Tatran postarali v stredajšej predohrávke 12. kola HIL Košičania,

sa im určite ani len nesníval. A to ešte, tréner Šarišanov Martin Lipták bezprostredne po zápase hovoril o osemgólovej prehre ako o lichotivej. Prešovčania v derby prehrali na košickej pôde o osem gólov, no v druhom polčase 1. MHK Košice dvakrát viedol už i štrnásť... Skrátka, vyzeralo to na poriadny debakel. Nuž a pred cestou do nórskeho Drammenu, kde ŠK Farmakol Tatran Prešov zohrá v sobotu prvý zápas tretieho kola PVP, žiadna sláva. "Ideme tam s cieľom, aby potom domáca odveta mala ešte nejaký význam,." podčiarkol kormidelník Prešovčanov. Keď už pozápasové emócie v Košiciach trochu opadli, skúšali sme už prešovského trénera prezvedieť, či už prišiel na to, kde hľadať podstatné príčiny "košického výbuchu".

"Je síce už druhý deň po zápase," vravel včera M. Lipták, "avšak ani teraz si naozaj neviem vysvetliť, prečo naše mužstvo takto zlyhalo. Viem toto mužstvo malo kolísavé výkony, ale tak slabo ako v stredu ešte určite nehralo." Pred zápasom sme naznačovali i určitú možnosť nedostatočnej koncentrácie na derby v Košiciach v súvislosti s odchodom Nórska. Neboli hráči predsa len myšlienkami už v Drammene...? "S nimi sme sa do stredy o pohári detailne ešte nebavili. Všetko sme sústreďovali na interligový duel v Košiciach. Šipošovi zverenci nastúpili proti nám oslabení o Kolesára i Chripáka. Naviac, v hľadisku bolo dosť Prešovčanov, nuž ani to prostredie nemuselo byť jednoznačne "domáce". Nerozumiem tomu." Ťažko je vidieť do vnútra hráčov. Avšak niektoré výkony boli také, ako keby boli naozaj myšlienkami niekde úplne inde. Naprázdno vyšli napríklad i renomovaní strelci Farmakolu Tatran... "Ono to nie iba otázka dosiahnutých gólov. Tie raz dáva jeden, druhý raz zase druhý. V tom by som problém nevidel. Problém bol v momentálnej výkonnosti. F. Zaťko, T. Mažár, Spuchlák, Gruca, všetko podpriemerné výkony. Nemali sme sa na čom chytiť! Predsa len s Durkačom a Polanským nemôžeme zachraňovať výsledok. Niežeby na to nemali, ale ešte nedozreli, aby odtiahli takýto zápas. Ako som povedal na tlačovke v Košiciach, išlo z našej strany o hráčsky alibizmus najhrubšieho zrna. Zápas sme prehrali v útoku proti obrane 2 4. Pritom o nej vieme, pripravujeme sa na ňu a takto to potom vypáli." Prešovské pokusy zlyhávali na košickej obrane. Lenže veľa lôpt postrácali vaši zverenci nevynútenými technickými chybami, a polovysokou streľbou, ktorou dali výrazne vyniknúť gólmanovi 1.MHK Pramukovi. Nedalo sa s tým niečo predsa len v priebehu zápasu robiť, niečím skúsiť privodiť želaný obrat? "Možno sa aj dalo, ale do tejto chvíle som neprišiel na to, čo by to tak asi malo byť. Mal som ich azda "vyfackať"? Nemám pocit, žeby to bolo dôstojné. Nenašiel som spôsob ako ich prebudiť, nenašiel spôsob ako zmeniť ich hru. Že sme takto dopadli, je určite i moja chyba," chlapsky priznal prešovský tréner. Dnes vydá výprava Farmakolu Tatran Prešov letecky z poľského Krakova cez Varšavu a Oslo do dejiska pohárového stretnutia v nórskom Drammene. Čo podľa vás môže košický výprask pred týmto duelom znamenať? "K príprave na zápas v Drammene musíme pristúpiť už s chladnými hlavami. Nejaké informácie mám od slovenského hráča E. Hučka, pôsobiaceho v poprednom tíme nórskej ligy. Tamojšia súťaž je kvalitatívne vyššia ako naša, ale zdroje znalé ich pomerov navrávajú, že s Drammenom sa dá hrať. Len sa netreba zľaknúť štyroch tisícok ľudí v hľadisku a netreba sa zľaknúť ani faktu, že nórska hádzaná je momentálne lepšia ako slovenská. Dobre sme v HIL hrali doma proti pražskej Dukle i v Zubří. Ťažko však po košickej skúsenosti viem odhadnúť, ako zahráme v Nórsku. Pokúsime sa uhrať taký výsledok, aby odveta 16. novembra v Prešove mala naozaj význam."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.