Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

O súperovi veľa nevedia, veria však v postup

Tímové „selfie“ Iuventy. V stredu si boli dievčatá zabicyklovať. (Autor: archív)
Róbert Andrejov|Publikované 23. júl 2015 o 22:00

Iuventa v Pohári EHF narazí na luxemburský HC Standart, v prípade postupu si zmeria sily s Balonmanom Bera Bera zo Španielska.MICHALOVCE. Po utorkovom žrebe Pohára EHF vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie zavládla v tábore Iuventy Michalovce spokojnosť.

Žreb bol totiž k slovenskému ženskému šampiónovi priaznivý, pretože Zemplínčanky v 2. kole tejto pohárovej súťaže nastúpia v dvojzápase proti luxemburskému tímu HC Standart Luxemburg, pre ktorý to bude premiéra v Pohári EHF.

Tip im vyšiel

O súperovi z hlavného mesta Luxemburska nemajú Michalovčania doposiaľ takmer žiadne informácie, ale do prvého vzájomného zápasu, ktorý by sa mal odohrať 17./18. októbra v Chemkostav aréne (odveta je na programe o týždeň neskôr), určite nejaké zoženú.

„Konfrontovať sa s luxemburskou hádzanou som mohol minulý rok na Majstrovstvách sveta stredných škôl v Turecku, kde sme družstvo z Luxemburska zdolali vysokým rozdielom. Preto verím, že je v našich silách cez HC Standart postúpiť,“ povedal tréner Iuventy František Urban.

V prípade očakávaného postupu by ani v 3. kole nemuseli byť jeho zverenky bez šancí, pretože španielske Balonmano Bera Bera je priechodný súper, navyše aj atraktívny.

„Chcel som, aby nás minuli súperky najmä z Maďarska, Ruska či Škandinávie, čo sa aj stalo. Počas tréningu vo fitnes pred žrebom som s Tatianou Trehubovou-Fiľkovou tipoval, že dostaneme Španielky, a vyšlo to. Uvedomujeme si, že tamojšia hádzaná je na vysokej úrovni, no na druhej strane, ich najlepšie hráčky pôsobia v popredných európskych tímoch. Súpera som videl hrať asi v štyroch dueloch na konci uplynulej sezóny. Do novembrového 3. kola je však ešte ďaleko, najprv musíme postúpiť cez Luxemburčanky.“

Zatiaľ bez dvojice

Meno protivníka v Pohári EHF sa michalovský celok dozvedel v Liptovskom Jáne, kde je družstvo momentálne na dvojtýždňovom kondično-hernom sústredení.

„Ubytovaní sme v hoteli Alexandra, kam sme dorazili v nedeľu popoludní. Je tu ideálne prostredie, hotelové služby sú nadpriemerné. Priamo v ňom máme halu, fitnes, kardio fitnes, bazén, wellness, aj rehabilitačné pracovisko,“ spokojne hovoril Urban.

V úvodných dňoch sústredenia pripravil pre dievčatá pestrý program.

„Tréningové jednotky sme absolvovali v hale, vo fitnes, na futbalovom ihrisku, boli sme si aj zabicyklovať. Verím, že natrénovaný objem nám poslúži v druhej časti prípravného obdobia v špecifickej príprave, ktorá už bude výlučne herná.“

Urbana teší, ako jeho zverenky zatiaľ pracujú.

„S doposiaľ odvedenou prácou môžem vysloviť relatívnu spokojnosť. Tvorí sa dobrá partia, náš mladý kolektív má veľa energie. Osobne sa mi páči i to, že dievčatá sa povzbudzujú v ťažkých tréningoch, verím, že to tak bude aj v zápasoch.“

Na sústredení absentujú dve hráčky Iuventy, Veronika Habánková a Adriana Medveďová, ktorá sa vrátila z hosťovania v Prešove.

„Vrátili sa z univerziády v Číne, preto dostali voľno. Do prípravy sa zapoja až po lekárskych vyšetreniach, aktuálne trénujú individuálne,“ dodal F. Urban.

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.