Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

O srdciarov je núdza, málo hovoria

Sportnet|Publikované 27. okt 2006 o 22:00

Košice Správna reakcia. Namiesto fňukania si futbalisti MFK Košice B povedali, že čo stratili naposledy doma proti Zlatým Moravciam, to sa pokúsia

odčiniť v nastávajúcom vystúpení v Lučenci. "Sami hráči vyšli s iniciatívou, že sa pokúsia zabojovať o prvú štvorku. Chuť do tréningu je obrovská a mužstvo herne naozaj má na to, aby sa dostalo do prelínačky. Veď aj uplynulú nedeľu či predtým v Šali sme boli v poli lepší, a títo súperi sú pritom v tabuľke pred nami. Preto sme optimisti a veríme že nič nie je stratené," komentoval náladu, ktorá ma ďaleko od stratených ilúzií, tréner Gejza Farkaš. V hre je 15 bodov a to môže ešte poriadne premiešať poradie kandidátov na najlepšie kvarteto.

No v prvom rade rezervisti musia urobiť niečo s tým, aby neboli iba efektní, ale aj efektívni. V príprave pritom realizačný tím vedno so zverencami hľadá všakovaké spôsoby na odstránenie slabín. Najmä streľbu, finálnu fázu a prihrávku to všetko chlapci drilujú. "Irónia osudu je, že nám to však nevychádza tak ako by sme chceli." Medzi kanoniermi I. ligy figuruje iba Líška, k nemu sa sem-tam pridal Gajdoš a ostatní v zakončení iba paberkujú. "Líška nemal dobrú športovú formu, chytá sa akurát v posledných dňoch, no nastúpiť nemôže kvôli žltým kartám." Kouč pripomenul, že stále čaká viac aspoň tri-štyri góly od Zajaca, to isté sa týka Janiča, ktorý by mal kvalitu hry umocniť presnými strelami. Pre Nováka platí, že tiež bude vedieť zužitkovať šance. "Aj keď je zložité, ako uňho, vbehnúť do diania nerozohraný. No na to béčko tiež slúži, aby sa chlapci postupne dostali do tempa." Mnohé tímy vedia zužitkovať priame kopy, štandardné situácie. Rezervisti však túto parketu absolútne "ignorujú". "Aj som hráčom povedal, že zbabrali nepriamy kop na konci prvého polčasu proti Zlatým Moravciam. To treba využiť, ak brankár urobí obrovskú chybu, stojí za múrom a exekútor má 30-40 sekúnd na to, aby porozmýšľal, ako to zúročiť. Inak si nezaslúžime byť v štvorke." Pritom štandardky MFK B nacvičuje veľmi často. Na ich realizáciu má vhodné typy Gajdoša, Adama, Janiča, Labuna (na snímke s loptou). "Naším nedostatkom je, že si tiež nedokážeme vykoledovať priamy kop v blízkosti šestnástky, preto nemáme ani veľa podobných možností na skórovanie."

Uvidí sa v Novohrade, ako na tom s odhodlaním východniari sú. V predošlom vzájomnom zápase Lučenčania zahrali veľmi dobre v Čermeli. Súpera kormidelník sledoval aj v Michalovciach. "Je to bojovné mužstvo, hrá s obrovským nasadením, hlavne na vlastnom trávniku, no má aj nedostatky. Bude na nás, ako ich dokážeme využiť a potrestať." Ak naši obstoja dnes, ešte stále bliká pre nich šanca. Zárukou nevzdávania sa je dobrá morálka, ctižiadostivosť a chuť pasovať sa o najvyššie priečky. Otázne je, či je v kolektíve dosť srdciarov, ktorí si vedia omotať okolo prsta ostatných. No ale skutočných lídrov, zdá sa, tím postráda a možno aj preto sa hojdá na vlnách rozkolísaných výsledkov. "Najlepšie by bolo, keby boli aspoň dvaja jeden v obrane a ďalší v strede poľa ktorí by dokázali vyburcovať spoluhráčov. Vodcu však nemáme, hoci niektorí majú na to predpoklady. Napríklad Tomáš Labun. Ten nikdy nestráca hlavu, má otvorené myslenie. Vie, čo platí na súpera a chce stále vyhrávať. No nemá roky a skúsenosti, je príliš mladý. Aj Miloš Adam, Ľuboš Gajdoš majú kvalitu a verím, že sa na jar prejavia aj v tomto smere. Ivan Líšivka hrá síce výborne, ale má inú povahu, je uzavretejší, málo sa slovne prejaví. Celkove chlapci medzi sebou málo komunikujú na ihrisku, neusmerňujú sa," dodal tréner Farkaš.

Program 18. kola - dnes o 14.00: Turč. Teplice - Podbrezová, Humenné - Rim. Sobota, D. Streda - Prešov, Lučenec - Košice B, zajtra o 10. 30: Močenok - Michalovce, Zl. Moravce - Šaľa.

Pokuty za maličkosti

Aj napriek pochvalným slovám o prístupe zverencov predsa sa vyskytnú i momenty, keď tréneri musia siahnuť po pokute. Tie sú ale udeľované za maličkosti meškanie na tréning a podobne. "Najviac vyfasoval Zajac, ktorý neprišiel načas na zápas, lebo zaspal. Prišiel o prémie a zaplatil pokutu tisíc korún." Pokladník inkasuje finančné čiastky napríklad i za žlté karty. Ak ju hráč dostane za rečnenie, vycáluje tristo korún. Pri červenej karte sa zohľadňuje situácia, v akej ju jednotlivec dostal. Pokiaľ je to nezmyslený faul v strede ihriska, tak ho pokuta neminie. "Ak futbalista dostane druhú žltú po zákroku, ktorým hasil požiar, tak to zohľadníme," informoval G. Farkaš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.