Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

O rok si v Miklušovciach pripomenú okrúhle jubileum

Futbalisti Miklušoviec. Udržali sa v I. triede. (Autor: Ján Fenčák)
Sportnet|Publikované 24. júl 2012 o 22:00

Futbalisti Miklušoviec dokázali bez prerušenia sedemnásť rokov účinkovať v najnižšej regionálnej súťaži.

Po skončení sezóny 2010/2011 sa ich spanilá jazda v V. lige skončila.

MIKLUŠOVCE. Návrat do oblasti nebol jednoduchý. Sklamanie z vypadnutia sa viac než výrazne prejavilo na všetkých - hráčoch, funkcionároch aj fanúšikoch.

A než sa Miklušovčania porozhliadali v I. triede, postrácali množstvo bodov, vonku počas celej sezóny ani raz nevyhrali. Už po jesennej časti bolo viac–menej isté, že ich čaká opäť mimoriadne náročná jar.

Ďalšie zaváhania najmä na domácom ihrisku spôsobili zosun takmer do suterénu tabuľky. Až v poslednom kole po víťazstve nad V. Šebastovou si mohli Miklušovčania zhlboka vydýchnuť.

S minimálnymi zmenami v hráčskom kádri, príležitosť dostanú najtalentovanejší dorastenci, ako aj bez rošády na trénerskom poste prežili letnú futbalovú prestávku v Miklušovciach.

Zverenci trénera Pavla Havira stihli odohrať prípravné zápasy so súpermi z blízkeho okolia Hnileckej priehrady. Postupne si to rozdali s Gelnicou, Mária Hutou, Sp. Vlachmi, Jaklovcami i Margecanmi.

Premiéru v novom súťažnom ročníku absolvujú Miklušovce už túto nedeľu na domácom ihrisku s nepríjemnou a hlavne nevyspytateľnou Torysou.

„Verím, že sa už nezopakujú problémy spred roka. Vtedy sme mali obrovské problémy so zložením mužstva v úvodných kolách, chýbali nám šiesti hráči zo základu, ktorí si zarábali na brigáde v Taliansku. No ani pred poslednou júlovou nedeľou nás neobišli celkom zbytočné starosti. Prvý brankár je v treste ešte tri kolá, nahradiť ho nebude jednoduché. Na vyžrebovanie sa nesťažujeme, v ďalšom kole cestujeme do Dubovice, ale potom nás čakajú dva domáce zápasy s Hermanovcami a Janovom. To by nám mohlo pomôcť k vydarenému vstupu do novej sezóny, ktorá bude určite mimoriadne náročná pre všetky mužstvá, pretože počet mužstiev účinkujúcich v I. triede sa znižuje zo 16 na 14. Samozrejme, chceme sa vyhnúť bojom o záchranu, s umiestnením medzi ôsmou a desiatou priečkou budeme spokojní," prezradil dlhoročný predseda Imrich Gajdoš ambície klubu, ktorý na budúci rok chystá oslavy okrúhleho výročia - 50 rokov svojej existencie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.