Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

O prijatí Seattlu do NHL sa rozhodne už v utorok, nemusí byť posledným nováčikom

Projektový manažér klubu zo Seattlu Lance Lopes (vľavo) predstavuje plán na vybudovanie tréningového centra. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 1. dec 2018 o 09:28

Objavujú sa úvahy, že liga sa bude ďalej rozširovať.

NEW YORK. Plánované rozšírenie zámorskej hokejovej NHL na 32 mužstiev o účastníka zo Seattlu, ktoré by mohlo byť schválené už na budúci týždeň, by nemuselo znamenať poslednú expanziu profiligy.

"Ligy sa prispôsobujú, obzerajú okolo seba a premýšľajú, ako ďalej. Existujú trhy, na ktoré by sme chceli vstúpiť? Môžu nové tímy podporiť rast príjmov? Ak budeme expandovať príliš rýchlo, môže tým utrpieť NHL ako konečný produkt," poznamenal výkonný riaditeľ Hráčskej asociácie NHL Donald Fehr.

Čaká sa, že vzhľadom na úspech Vegas Golden Knights, ktoré sa v minulom ročníku ako nováčik dostalo až do finále Stanleyho pohára, by prijatie Seattlu malo v utorok predstavovať formalitu.

"Nie som si istý, či sa to zastaví na čísle 32. Rozširovanie súťaže je vhodné, ak to bude všeobecne prospešné a liga z toho bude profitovať," povedal námestník komisára NHL Bill Daly.

Odmietol sa však zaoberať možnosťami, že by v budúcnosti na scénu NHL vstúpili napríklad Houston, Quebec City či ďalší tím z Toronta. "Houston je veľké mesto. Má dlhú históriu, čo sa týka profesionálnych športov v Severnej Amerike a môžeme sa domnievať, že skôr či neskôr bude mať svoj tím aj v NHL. Za akých okolností sa tak stane, to si však netrúfam predpovedať," dodal Fehr.

NHL aj v Európe?

Známy ekonomický profesor Andres Zimbalist si myslí, že expanzia NHL by sa v budúcnosti mohla vyšplhať až na číslo štyridsať. Podľa neho však k tomu dôjde iba v prípade, ak tým nedôjde k ohrozeniu popularity súťaže a príjmy profiligy sa správne rozložia.

Úvaha o 40 tímoch by celkom určite zahŕňala expanziu na európsky kontinent, no ako dávnejšie podotkol komisár NHL Gary Bettman, na starom kontinente sa zatiaľ nenašiel nikto, kto by dokázal predložiť životaschopný plán.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.