Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

O prenosoch z ME Markíza a JOJ stále rokujú

Sportnet|9. jún 2004 o 00:00

BRATISLAVA - O tri dni sa v Portugalsku začínajú majstrovstvá Európy vo futbale a stále nie je jasné, či niektorá z domácich televízií bude vysielať zápasy. STV neprijala finančné podmienky Európskej vysielacej únie (EBU), teraz s ňou rokujú televízie ..

BRATISLAVA - O tri dni sa v Portugalsku začínajú majstrovstvá Európy vo futbale a stále nie je jasné, či niektorá z domácich televízií bude vysielať zápasy. STV neprijala finančné podmienky Európskej vysielacej únie (EBU), teraz s ňou rokujú televízie Markíza a JOJ.

Vedúca PR oddelenia Markízy Ivana Semjanová neprezradila podrobnosti z rokovania, lebo ešte prebiehajú a ich "predmetom je viacero aspektov". Napriek tomu, že čas sa kráti, ak by sa Markíza a EBU dohodli, "sme schopní okamžite zabezpečiť príjem signálu, komentátora zápasov a priamo do Portugalska vyslať televízny štáb", dodala.

Hovorca televízie JOJ Ľudovít Tóth potvrdil, že najmä o "zápasy záverečnej fázy majstrovstiev máme veľký záujem". Problémom pre televíziu nie je ani tak suma 22 miliónov, ktoré EBU žiada, ako skôr podmienka odvysielať všetkých vyše 30 zápasov. To nie je pre televíziu s jedným kanálom jednoduché.

Riaditeľ STV Richard Rybníček povedal, že "nie je ekonomicky možné investovať do práv 22 miliónov, lebo už dnes vieme, že by sa nám táto investícia nevrátila". V Portugalsku totiž nehrá slovenské mužstvo.

Česko má svojich futbalistov na šampionáte, aj preto bude Česká televízia vysielať všetky zápasy. Vedúci športovej redakcie ČT Otakar Černý povedal pre český denník Hospodářské noviny, že zvýšené náklady na prenosy z EURA nie sú prvoradé. "Hlavne chceme, aby bol spokojný divák." Podľa Branislava Záhradníka z STV nie je na mieste porovnávanie s ČT, ktorá má niekoľkonásobne vyšší rozpočet, počet divákov a s tým súvisiaci väčší reklamný trh.

Nie je vylúčené, že slovenské súkromné televízie získajú vysielacie práva aspoň na niektoré zápasy práve od susednej ČT. (hr)

Súvisiace články