Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

O pozíciu na špici druholigového pelotónu prišli Ličartovčania po jedenástich kolách

Sportnet|Publikované 21. okt 2002 o 22:00

Ličartovce - Jedenásť kôl trónil na špici druholigového futbalového pelotónu ličartovský Steel Trans. V dvanástom zavítali na pôdu vtedy ešte lídra

banskobystrickí vojaci a tí ho výhrou 2:0 zostrelili z tejto pozície. Nuž a na prvé miesto sa prepracovala Dukla Banská Bystrica, kým Steel Trans klesol s jednobodovým mankom za prvých vojakov a druhých Gemerčanov na tretiu priečku. Ličartovčania počas súťažnej prestávky rozstrieľali treťoligové Michalovce 7:0. V tej súvislosti ličartovský manažér J. Galko pred duelom s Duklou vyslovil obavu, "len aby naši nevystrieľali v príprave všetok pušný prach"... Asi vystrieľali, lebo hlavne za stavu 0:2 si futbalisti Steel Transu vypracovali viacero gólových príležitostí, no na výborného brankára hostí Zajaca tentoraz nevyzreli.

"Niektoré situácie sme mali riešiť inak," pripustil po zápase tréner Ličartoviec Jozef Vukušič. "Riešili sme ich príliš komplikovane. I preto sme nedali súperovi ani len gól, hoci možností si našich hráči vypracovali dosť. Ťažko sa potom otáča takto nepriaznivo sa vyvíjajúce skóre. Naviac, s takým kvalitným súperom, akým Banská Bystrica nesporne bola." Pred prestávkou Steel Trans prvý raz v tomto súťažnom ročníku podľahol Sencu na jeho ihrisku. Po nej doma Dukle. Zrejme senecká prehra nebola pre vašich zverencov dostatočným mementom. Navyše, Steel Trans nielen na naše gusto hral príliš staticky. "Súhlasím, hlavne do prestávky. Že nehodnotím zápas náležito kriticky? Snažím sa ho hodnotiť vždy tak ako som ho videl ja. Názorovo sme sa s trénerom hostí, čo sa zápasu týka zhodli. Pravda, sú tu i niektoré iné veci, ktoré sa ho týkajú. Tie si ale povieme a rozoberieme interne. Isteže, chýb tam bolo dosť. Vlastne preto sme prehrali. Kvitujem však snahu mužstva. Žiaľ, vývoj súboja bol dosť zložitý. Na začiatku prvého polčasu 0:1, začiatok druhého 0:2. A proti nám stál navyše defenzívne veľmi dobre organizovaný súper s veľmi dobrým brankárom. Nuž a vpredu nám chýbal hlavne väčší pokoj pri realizovaní vypracovaných šancí, ktorých najmä po prestávke sme si vypracovali naozaj dosť." Keď už Ličartovciam natieklo poriadne do topánok, tréner Vukušič reagoval striedaniami. Tie síce hru Steel Transu oživili, no bez výsledného gólového efektu. A tak sa zrodila prvá domáca prehra v tomto ročníku a Ličartovčania museli prenechať pozíciu lídra banskobystrickej Dukle. Kedy sa na ňu Steel Trans mieni znovu vrátiť? "Ťažko povedať. Musíme naďalej tvrdo pracovať a snažiť sa v zvyšných troch jesenných zápasoch dohnať, čo sa ešte dohnať dá. V zime sa potom dobre pripraviť a ísť za našim cieľom ďalej. Taký je futbalový život. Raz si hore, raz dole. Len tvrdou prácou sa podľa mňa môžeme vrátiť na bývalú pozíciu na špici."